Na co iść do kina w listopadzie? Oto 10 najciekawszych premier

Katarzyna Leszczyńska 30.10.2017
Johnny Depp w zwiastunie filmu "Morderstwo w Orient Expressie"
Fotografia: YouTube/FTUBE HD

Te filmy są warte uwagi.

Listopad może nie sprzyja długim spacerom, ale wędrówkom do kina na pewno. Wiedzą o tym doskonale producenci filmów, którzy postanowili umilić ten chłodny okres swoim fanom. W kinie czeka na nich wiele produkcji, które warte są obejrzenia.

„Mother!”

Film ostatnio jest bardzo mocno promowany w mediach. Jest to najnowsze dzieło reżysera Darrena Aronofsky’ego, który odpowiada m.in. za takie produkcje jak: „Requiem dla snu” oraz „Czarny łabędź”. „Mother!” określany jest jako horror, lecz podobno ma z nim nie wiele wspólnego, nie trzeba się zatem obawiać, że wydane na bilet pieniądze skończą się chowaniem za fotelem. W domu młodego małżeństwa pojawi się nieproszony gość, przez którego ich uczucie zostanie wystawione na próbę. W filmie występuje istna plejada gwiazd, m.in.: Jennifer Lawrence, Javier Bardem, Ed Harris oraz Michelle Pfeiffer. Premiera 3 listopada.

„Złe mamuśki 2: Jak przetrwać święta”

Mila Kunis powraca, a wraz z nią najgorsze matki świata. Tym razem w wydaniu świątecznym. Każda z nich będzie musiała się uporać z własnymi matkami, które wpadną w odwiedziny z okazji Bożego Narodzenia. Jedno jest pewne – w tym filmie śmiesznych scen nie zabraknie. Ciekawe, czy Mila Kunis, podobnie jak w prywatnym życiu, nie będzie dawać dzieciom prezentów. O tym będziemy mogli przekonać się już od 3 listopada.

„Pewnego razu w listopadzie”

Na duże ekrany powraca dawno nie widziana Agata Kulesza. Tym razem w towarzystwie młodych, do tej pory nieznanych aktorów. Wcieli się w rolę Mamusi, która trafi do przytułku dla bezdomnych. Pobyt tam nie będzie należał do łatwych. Film na ekrany polskich kin trafi 3 listopada, o dziwo prawie miesiąc po premierze światowej.

„Suburbicon”

Ciekawy eksperyment, bowiem George Clooney stworzył komedię kryminalną. W głównych rolach jego produkcji zobaczymy Matta Damona oraz Julianne Moore, którą niedawno mogliśmy podziwiać m.in. w „Kingsmanie 2”. Spokój mieszkańców do tej pory spokojnego miasteczka zostanie zakłócony przez głośne włamanie. Już 10 listopada zobaczymy, co z tego wyniknie.

„Listy do M. 3”

Kolejna część polskiego hitu świątecznego, w którym znów zobaczymy m.in.: Agnieszkę Dygant, Tomasza Karolaka oraz Piotra Adamczyka. Fabuła będzie opierała się na podobnym schemacie jak do tej pory: pojawi się dowcipkujący św. Mikołaj, kilka różnych historii, które w pewnym punkcie się łączą i dwójka ludzi, którym świąteczny klimat udzieli się na tyle, że połączy ich płomienne uczucie. Pojawią się również nowe twarze: Magdalena Różdżka i Borys Szyc. Wyjątkowe chwile razem z bohaterami będziemy mogli przeżyć już 10 listopada.

„Kryptonim HHhH”

Po przyjemnych świątecznych opowieściach warto zobaczyć coś cięższego. Idealnie sprawdzi się film wojenny, sięgający fabułą czasów II wojny światowej. Opowie historię Reinharda Heydricha, czyli człowieka, który skrywał najskrytsze sekrety III Rzeszy. W kinach od 10 listopada.

„Beksińscy. Album wideofoniczny”

Po wielkim hicie kinowym „Ostatnia rodzina” dość głośno zrobiło się o rodzinie, której historię poruszał film, Beksińskich. Ojciec był znanym malarzem, syn jednym z najsłynniejszych dziennikarzy muzycznych w Polsce. Tym razem 10 listopada premierę będzie miał dokument poruszający ich życiorys, na podstawie prywatnych materiałów dźwiękowych i filmowych.

„Liga Sprawiedliwości”

Po ogromnym sukcesie najnowszego filmu MarvelaThor: Ragnarok” tym razem z odpowiedzią przychodzi film na podstawie komiksu DC. Batman, Wonder Woman i inni superbohaterowie połączą siły w walce ze złem. Czy po raz kolejny uda im się uratować świat, przekonamy się już 17 listopada.

„Morderstwo w Orient Expressie”

Po tym filmie można się spodziewać jedynie sukcesu. Doskonały scenariusz na podstawie powieści Agathy Christie to jego połowa. Drugą połowę stanowi śmietanka aktorska. W obsadzie znaleźli się: Penélope Cruz, Johnny Depp, Judi Dench oraz Michelle Pfeiffer. Jeden z najlepszych detektywów będzie musiał rozwikłać zagadkę morderstwa w najbardziej znanym na świecie pociągu. Pasażerowie mu tego nie ułatwią. O tym, kto jest mordercą dowiemy się 24 listopada.

„Cicha noc”

Polski film, który wygrał w tym roku dwa Złote Lwy. Jest to dramat osadzony w okresie bożonarodzeniowym. Pracujący za granicą Adam wróci do rodzinnego domu na Wigilię, jednak rodzinna atmosfera ochłodzi się przez niespodziewane wydarzenia. W obsadzie znaleźli się znani polscy aktorzy, m.in.: Arkadiusz Jakubik, Dawid Ogrodnik i Tomasz Schuchardt. Premiera filmu odbędzie się 24 listopada.

Na którą premierę się skusicie?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów