"Muminki" powracają w zupełnie nowej odsłonie. To nie będzie już bajka dla dzieci

Redakcja 21.04.2017
Muminki - Gutsy Media
Fotografia: www.youtube.com

Każdy odcinek nowego serialu ma być oparty na oryginalnej fabule. 

Trwają prace nad nowym serialem animowanym o Muminkach. W sieci pojawiły się już pierwsze zwiastuny, z których dowiadujemy się, jak będą wyglądać kultowi bohaterowie. 

Fińska firma produkcyjna Gutsy Animations z zapałem pracuje nad serialem opowiadającym o przygodach Muminków i ich przyjaciół. Choć do premiery, która planowana jest na wiosnę 2019 roku, zostało jeszcze sporo czasu, twórcy serialu mogą już pochwalić się pierwszymi sukcesami. 

Jak podaje booklips.pl, serial będzie wykonany przy użyciu technologii CGI w połączeniu z bardziej tradycyjną techniką rysowania ręcznego. Za reżyserię i nadzór nad scenariuszem odpowiada animator Steve Box, który pragnie stworzyć serial zabawny, klimatyczny, wzruszający, ale i prowokujący do myślenia. Wszystko wskazuje na to, że uda mu się osiągnąć cel, bo jak podkreśliła producentka Marika Makaroff serial ma być adresowany nie tylko do najmłodszych. 

Poprzednie animacje o Muminkach przeznaczone były dla małych dzieci, ale naszym celem jest stworzenie serialu, który zachowa ducha opowieści Tove i adresowany będzie do całej rodziny. Nie będziemy wzbraniać się przed złożonością i głębią tych oryginalnych historii - powiedziała Marika Makaroff, a jej wypowiedź przytacza Booklips.pl. 

Spektakularny powrót 

Oryginalna historia Muminków została stworzona przez Tove i Larsa Janssonów i w Finlandii uznawana jest za dobro narodowe. Przygody Muminka, jego mamy i taty, a także Małej Mi, Włóczykija i Panny Migotki, śledziły miliony widzów w wielu krajach. 

Ta wyjątkowa bajka, która budziła grozę naprzemiennie ze śmiechem została przetłumaczona na ponad 30 języków, a twórcy niemal z całego świata tworzyli filmy, słuchowiska i spektakle teatralne bazujące na historii wykreowanej przez Janssonów. 

Pierwszy sezon nowego serialu ma składać się z 13 odcinków. Ci więc, którym po latach udało się przezwyciężyć strach przed istotą o potężnej posturze i bladych oczach, która zamraża ziemię gdziekolwiek się pojawi, być może ponownie będą musieli stawić jej czoła. Jeśli Buka powróci, miłośników Muminków czeka spora dawka emocji ;-) 

Filmy pokazujące prace nad nową animacją: 

Czy Warszawiacy czekają na nowe "Muminki"? [WIDEO]

Dla dzieci - kolekcja 2018

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów