"Mroczne materie" od HBO to nowy serial dla fanów "Harry'ego Pottera" i nie tylko

"Mroczne materie" - kadr z 1. odcinka serialu
Fotografia: Materiały prasowe/HBO

"Mroczne materie" już od dziś można oglądać w HBO GO! O czym jest najnowszy serial na platformie i czy warto go zobaczyć? Podpowiadamy!

Choć gatunek fantasy nie trafia do każdego widza, w tym przypadku zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie. "Mroczne materie" to nowy serial BBC, który wyemitowany zostanie przez HBO. To intrygująca opowieść, którą pokochają zarówno dzieci, jak i dorośli. Historia oparta na trylogii Philipa Pullmana wciąga już w pierwszym odcinku, który jest zaledwie preludium dla całej opowieści. O czym opowiada najnowszy serial HBO i czy warto go zobaczyć?

Zobacz także: "Mroczne materie" to nowy serial HBO. Widzieliśmy pierwszy odcinek [recenzja]

"Mroczne materie" już dziś w HBO GO. O czym jest serial?

"Mroczne materie" to opowieść o dziewczynce imieniem Lyra, która wyrusza w podróż, gdy znika jej najlepszy przyjaciel. Dziewczyna próbuje go odszukać w fantastycznym świecie, którym rządzi tajemniczy Pył.

W świecie przedstawionym w serialu dużą rolę odgrywają zwierzęta, które odczuwają emocje i mówią ludzkim głosem. Są to dajmony i pancerne niedźwiedzie. Jak się dowiadujemy już z pierwszego odcinka, każdy człowiek ma swojego dajmona, który w dzieciństwie przyjmuje dowolną postać, a następnie przybiera ostateczną postać, która odzwierciedla charakter swojego właściciela.

W serialu występują m.in.: Dafne Keen, Ruth Wilson, James McAvoy, Lin-Manuel Miranda oraz Clarke Peters. Ten serial zdecydowanie trafi zarówno do młodych widzów, jak i tych nieco dojrzalszych, a przede wszystkim tych, którym bliska jest opowieść o "Harrym Potterze". "Mroczne materie" mają bowiem bardzo podobny klimat do historii o młodym czarodzieju.

"Mroczne materie" już dziś, tj. 4 listopada, pojawią się w platformie HBO GO. Od jutra natomiast serial będzie emitowany na antenie HBO. Premiera kolejnych odcinków przewidziana jest na każdy kolejny poniedziałek. 

Zobacz także: Listopad 2019 w HBO i HBO GO. Gorące premiery filmowe i serialowe

Uwielbiamy oglądać seriale! Niektóre z nich bez wątpienia możemy zaliczyć do najlepszych w historii srebrnego ekranu. Oto nasza lista. Dodalibyście coś od siebie?

Oceń artykuł
WSZYSTKO NA TEMAT:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów