"Mowa ptaków" to nowy film Xawerego Żuławskiego. Zobacz zwiastun i sprawdź datę premiery!

Sebastian Fabijański przy maszynie w kadrze z filmu "Mowa ptaków"
Fotografia: Materiały prasowe/Velvet Spoon

"Mowa ptaków" to nowy film Xawerego Żuławskiego. W rolach głównych występują: Sebastian Fabijański, Andrzej Chyra, Borys Szyc i Daniel Olbrychski. Kiedy premiera? Zobacz zwiastun.

Xawery Żuławski postanowił stworzyć film na podstawie ostatniego scenariusza napisanego przez jego tatę, Andrzeja Żuławskiego. Tym samym już niedługo na ekranach kin pojawi się film "Mowa ptaków". W rolach głównych w produkcji występują: Sebastian Fabijański, Andrzej Chyra oraz Daniel Olbrychski. Ich bohaterowie przeszli prawdziwą szkołę życia. W sieci pojawił się właśnie zwiastun "Mowy ptaków", który zrobił na nas ogromne wrażenie! Kiedy premiera?

Zobacz także: Już jest teaser filmu "Ukryta gra"! To ostatnia produkcja Piotra Woźniaka-Staraka

"Mowa ptaków": obsada

"Mowa ptaków" to ekranizacja ostatniego scenariusza Andrzeja Żuławskiego, który zmarł w 2016 roku. Za stworzenie go odpowiada syn pisarza, Xawery Żuławski, którego kunszt reżyserski znamy z filmu "Wojna polsko-ruska" oraz seriali stacji TVN jak: "Diagnoza", "Prawo Agaty" oraz "Druga Szansa". 

Bohaterami "Mowy ptaków" są ludzie funkcjonujący na marginesie społeczeństwa - nauczyciel historii, bezrobotny polonista, sprzątaczka, kwiaciarka, kompozytor oraz licealistka. To opowieść o wykluczeniu i alienacji we współczesnej Polsce, a także o szukaniu swojego miejsca w świecie.

W filmie występują m.in.: Sebastian Fabijański, Andrzej Chyra, Borys Szyc, Marta Żmuda Trzebiatowska, Daniel Olbrychski oraz Wiktor Zborowski. Za zdjęcia odpowiada Andrzej Jaroszewicz, muzykę skomponował natomiast Andrzej Korzyński, wieloletni współpracownik Żuławskiego, a także Andrzeja Wajdy.

"Mowa ptaków": zwiastun i data premiery

Poniżej możecie zobaczyć oficjalny zwiastun filmu "Mowa ptaków". Premiera w kinach przewidziana jest na 27 września.

Zobacz także: Już jest oficjalny zwiastun filmu "Proceder" o życiu Chady! W rolach głównych Kożuchowska i Więdłocha

Jesteśmy ciekawi, jakie filmy okażą się najlepsze w tym roku. W ubiegłym roku to te produkcje były najlepiej ocenione przez Polaków.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów