Monica Bellucci obejrzała "Zimną wojnę" i pokusiła się o ważny komentarz

Magdalena Barszczak 08.02.2019
Monica Bellucci
Fotografia: East News

Gwiazda włoskiego kina podzieliła się własnymi przemyśleniami na temat obrazu Pawła Pawlikowskiego. 

Oscary już za dwa tygodnie! "Zimna wojna" ma szansę otrzymać aż trzy statuetki - w kategoriach: "najlepszy film nieanglojęzyczny", "najlepszy reżyser" i "najlepsze zdjęcia". Nie tylko Polacy kibicują polskiemu filmowi - jego wielką fanką jest także Monica Bellucci. Legendarna włoska aktorka pokusiła się o ważny komentarz, recenzując obraz Pawła Pawlikowskiego.

Monica Bellucci zrecenzowała "Zimną wojnę"

Monica Bellucci obejrzała "Zimną wojnę" i w rozmowie z miesięcznikiem "Uroda życia" podzieliła się swoimi przemyśleniami. Okazuje się, że film urzekł ją na tyle, że postanowiła skomentować fabułę.

To piękna, wspaniale opowiedziana historia - powiedziała w wywiadzie.

Gwiazda kina uważa, że o sile "Zimnej wojny" stanowi fakt, że przekaz tej produkcji jest bardzo uniwersalny. Co ciekawe, Bellucci znalazła w niej też odniesienia do własnych przeżyć.

W "Zimnej wojnie" znalazłam własne przeżycia, choć wychowałam się w zupełnie innych czasach, innym miejscu niż bohaterowie. (...) Doskonale znam to bycie w ruchu, potrzebę ucieczki do lepszego świata, marzenie o tym, że gdzieś indziej jest lepiej, że stać mnie na więcej, niż daje mi miejsce, w którym się urodziłam - zdradziła.

Zobacz także: Oscary 2019 już za chwilę! Sprawdź, gdzie obejrzeć galę!

Włoszka skomplementowała także polskiego reżysera Pawła Pawlikowskiego. Być może zobaczymy ją kiedyś w obsadzie jego filmu?

Lubię pracować z reżyserami, u których czuję, że się rozwijam, a to mogłaby być taka sytuacja. Nigdy nie wybieram scenariuszy, licząc, ile czasu będę na ekranie. Ważne, by nowa rola oznaczała rozwój, wszystko jedno, czy film jest głośny, wysokobudżetowy. Ciekawy jest też kontakt z nieznaną mi wcześniej kulturą, poznawanie nowych języków, tradycji, krajów - wyznała.

Monica Bellucci to najpopularniejsza włoska aktorka, uznawana za symbol kobiecości i godną następczynię takich gwiazd jak Sophia Loren czy Claudia Cardinale. Na swoim koncie ma udział w wielu znakomitych filmach takich jak: "Malena", "Nieodwracalne", "Braterstwo wilków" czy "Pasja". Obecnie możemy ją oglądać w serialu Netflixa "Gdzie jest mój agent?".

Zobacz także: Joanna Kulig w "Vanity Fair"! Kolejny sukces polskiej aktorki

Kinomaniacy z pewnością je znają. Te kultowe filmy święciły triumfy na gali Oscarów!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów