Młody papież zostanie młodym czarodziejem. Jude Law zagra Dumbledore'a w sequelu "Fantastycznych zwierząt"

Mateusz Patyk 13.04.2017
Jude Law jako Dumbledore
Fotografia: East News

Okazuje się, że dyrektor Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie kilkadziesiąt lat przed objęciem stanowiska musiał być całkiem przystojny.

Informację o tym, że Jude Law pojawi się w drugiej części filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", podała strona EW.com.

Dwukrotnie nominowany do Oscara aktor wcieli się w postać Albusa Dumbledore'a. W sequelu dobrze przyjętej zarówno przez fanów "Harry'ego Pottera", jak i krytyków serii, będzie młodym nauczycielem transmutacji, rówieśnikiem negatywnej postaci, czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda (granego w pierwszej części przez Johnny'ego Deppa).

Obsadzenie Lawa jako Dumbledore'a potwierdziła wytwórnia Warner Bros. Według oficjalnego komunikatu, 44-letni aktor sprortretuje charakterystycznego maga na długo przed zostaniem dyrektorem Hogwartu. Scenariusz autorstwa J.K. Rowling, pomysłodawczyni całej serii, ma "przenieść odbiorców jeszcze głębiej w coraz mroczniejsze czasy świata czarodziejów, w którym Newt Scamander i inni nasi bohaterowie będa musieli zdecydować o swej lojalności".

Albus Dumbledore
Fotografia: Giphy.com

Czarodziej, jakiego nikt nie znał

O Brytyjczyku (znanym ostatnio z głośnego serialu "Młody papież" w reż. Paolo Sorrentino), wypowiedział się odpowiedzialny za powstanie kolejnej części "Fantastycznych zwierząt" reżyser David Yates.

Jude Law to fenomenalnie utalentowany aktor, którego pracę podziwiam od lat. Nie mogę się doczekać tej współpracy. Jestem pewien, że znakomicie uchwyci wszystkie nieoczekiwane aspekty osobowości Albusa Dumbledore'a, gdy J.K. Rowling ujawni ten bardzo różnoraki czas w jego życiu - powiedział Yates na łamach portalu EW.com.

Pierwszy klaps na planie filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" z Judem Law ma paść w lato br. Poprzednia część zarobiła ponad 813 milionów dolarów na całym świecie. Producenci na razie nie zdradzili, jaki tytuł będzie nosił sequel. Wiadomo tylko, że jego premierę zaplanowano na 16 listopada 2018 roku.

W poprzednich częściach z Harrym Potterem w roli głównej Dumbledore'a grało dotąd dwóch aktorów - Richard Harris i Michael Gambon.

Jude Law
Fotografia: Giphy.com
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów