Mark Hamill udostępnił nieznane zdjęcie Luke'a Skywalkera. Producent "Gwiezdnych wojen" nie chciał, by ktoś je zobaczył

Mateusz Patyk 21.03.2017
Luke Skywalker C3PO
Fotografia: East News

Początek kosmicznej sagi rozpoczął się ponad cztery dekady temu. Tuż przed pierwszym klapsem młody aktor pozował do zdjęć, które do tej pory nie były znane fanom.

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce... A tak naprawdę w Tunezji, bo tam zaczęto kręcenie ujęć do filmu "Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja" dokładnie 22 marca 1976 roku.

Główną rolę w dziele George'a Lucasa grał młody Mark Hamill. Po 41 latach wspólnie z internautami postanowił celebrować kolejną rocznicę rozpoczęcia pracy na planie zdjęciowym, udostępniając na Twitterze niepublikowaną dotąd fotografię swojej postaci - Luke'a Skywalkera.

Jak podaje filmowy portal EW.com, widać na niej zaledwie 25-letniego aktora ubranego w luźny, beżowo-szary strój opięty ciężkim pasem z różnego rodzaju "urządzeniami" na tle tunezyjskiej pustyni, która pełniła funkcję krajobrazu planety Tatooine. Grupka postaci na drugim planie to rdzenni mieszkańcy tej krainy, tzw. Jawowie.

[Zdjęcie] zrobione w Tunezji wczesnym rankiem pierwszego dnia, w oczekiwaniu na pierwsze ujęcie (wracając do domu z targu robotów). Prawdopodobnie pierwsze zdjęcie Luke'a, jakie kiedykolwiek zrobiono - brzmi treść tweeta Marka Hamilla.

W innym tweecie, będącym odpowiedzią na komentarz fana: Czy w tym momencie myślałeś sobie "To będzie przełom w mojej karierze" czy może "Kurde, jest wcześnie, za dużo pyłu i stanowczo za jasno"? Hamill napisał:

Oceniając moją bezmyślną aparycję, pewnie jedno i drugie. Ekipa była miła, ale sądziła, że "Gwiezdne wojny" to gniot. Ciągle im powtarzałem "Jesteśmy na dobrej drodze ku temu!" - przekomarzał się aktor z internautą na Twitterze.

Mark Hamill Luke Skywalker
Fotografia: Twitter.com/HamillHimself

Sutki na uwięzi

To nie koniec atrakcji, jakie Mark Hamill zgotował fanom. Jak donosi HollywoodReporter.com, aktor umieścił na swoim profilu jeszcze jeden wizerunek kultowej postaci, który nigdy wcześniej nie pojawił się w publicznym obiegu. Podał dalej wpis pochodzący z francusko-angielskiego fanpage'a, zawierający czarno-białe zdjęcie pozującego do kamery Luke'a Skywalkera.

Prowadzący profil na Twitterze zapytał samego Hamilla, jaką funkcję spełnia widoczny pod zewnętrzną warstwą ubrania biały bandaż owinięty wokół klatki piersiowej. Autor postu zastanawiał się, czy jest to wytwór projektanta strojów czy też może... ochraniacz na sutki, zabezpieczający przed bolesnymi otarciami o materiał.

Mark nie pozostał bierny i odpowiedział fanowi:

Przez lata Lucasfilm nie upubliczniłby tego zdjęcia. Możecie zobaczyć podkoszulek z głębokim dekoltem pod moją tuniką, no i nie mam na sobie moich legginsów - napisał aktor.

Na koniec dodał hasztag Stój w imię miłości. Nie wiadomo jednak, czy Hamill zwrócił się z prośbą do fanów o zaprzestanie wrzucania do sieci zdjęć mogących przedstawiać Luke'a w nieco "swobodniejszy" sposób niż na oficjalnych fotografiach, czy miał na myśli opis pozy, którą przybrał.

Mark Hamill Twitter Luke Skywalker
Fotografia: Twitter.com/hamill_france

Możliwe, że 65-letniemu aktorowi chodziło o niewrzucanie do sieci fotografii, pokazujących jego doświadczenia z modą lat osiemdziesiątych, takich jak poniższy przykład. ;-)

"Jak bardzo głęboki to był dekolt? Nasz modowy gust tylko się pogorszył od lat 80." - napisała pod ilustracją fanka.

Mark Hamill t-shirt
Fotografia: Twitter.com/HamillHimself

Premiera filmu "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" Markiem Hamillem w roli Luke'a Skywalkera zapowiedziana jest na 15 grudnia 2017 roku.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów