Margot Robbie zmieniła się nie do poznania. Wcieli się w okrytą złą sławą amerykańską łyżwiarkę

Mateusz Patyk 17.01.2017
Margot Robbie Tanya Harding
Fotografia: ONS/ East News

Kobieta - kameleon i femme fatale w jednym. Po roli Harley Quinn w "Legionie samobójców" czas na kolejne filmowe wyzwanie.

W poniedziałek 16 stycznia 2017 roku australijska aktorka została sfotografowana w dość nietypowej dla siebie kreacji. Jak informuje strona People.com, na zdjęciu widać ją ubraną w stylu lat 90. Ma na sobie jeansowe spodnie z wysokim stanem, fioletowy sweter, który optycznie powiększa filigranową sylwetkę oraz modną dwie dekady temu blond fryzurę. Okazuje się, że tak będzie wyglądać w najnowszym filmie o skompromitowanej sportsmence.

Trwają bowiem prace nad ekranizacją historii Tonyi Harding. Aby jak najbardziej upodobnić piękną Robbie do dwukrotnej mistrzyni zimowych igrzysk, trzeba było nie lada wysiłku. Oprócz odpowiedniego ubrania z epoki zdjęcie pokazuje również specjalny kostium, który ma na celu stworzyć wrażenie imponującej masy mięśniowej łyżwiarki. Wykonano również zabiegi protetyki twarzy.

Margot Robbie Tonya Harding
Fotografia: www.instagram.com/p/BPXRm0YB6Y8

Zdolna i mściwa

Tych wszystkich starań nie byłoby, gdyby nie chęć przypomnienia światu historii, która wstrząsnęła sportowym światem w 1994 roku. Skandal wybuchł po tym, jak opinia publiczna dowiedziała się o uknutym przez zawodniczkę amerykańskiej reprezentacji spisku. Harding chciała pokonać swoją rodaczkę, Nancy Kerrigan, za wszelką cenę. Jej mąż, Jeff Gilooly wraz z ochroniarzem wynajęli zamachowca, który używając gazrurki, zranił w nogę rywalkę po treningu.

Całość została zarejestrowana na nagraniu wideo. Widać na nim wijącą się z bólu Kerrigan, która zrozpaczonym tonem krzyczy "Dlaczego ja?!". Harding z powodu afery została wyrzucona z kadry USA tuż przed wyjazdem na zawody w Lillehammer. Jednak po odwołaniu od tej decyzji ostatecznie wystartowała w Norwegii, zajmując 8. miejsce. Okazało się, że kontuzja rywalki nie jest na tyle poważna, by Kerrigan również nie wystąpiła na tych igrzyskach. Zdobyła srebro.

Po tych zawodach Amerykański Związek Łyżwiarski zabronił skompromitowanej łyżwiarce uczestnictwa w jakichkolwiek imprezach sportowych, nakładając na nią dożywotni zakaz startów. Tonya Harding próbowała jeszcze kariery w różnych zajęciach. Chciała zostać aktorką filmów dla dorosłych, ale amatorskie porno nie przyniosło jej sławy. Jako bokserka również nie znalazła zawodowej satysfakcji.

Według portalu People.com, fani Margot Robbie chcący zobaczyć jej interpretację kontrowersyjnej łyżwiarki, będą zmuszeni poczekać do premiery filmu, którą zapowiedziano na 2018 rok.

Tonya Harding
Fotografia: East News
Tonya Harrding Nancy Kerring
Fotografia: East News

Tonya Harding i Nancy Kerring

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów