Macaulay Culkin zagrał kultowego Kevina. Co się z nim teraz dzieje?

Sylwia Kropiewnicka 18.12.2018
"Kevin sam w domu"
Fotografia: East News

Wiele osób nie wyobraża sobie świąt bez seansu kultowego już filmu „Kevin sam w domu”. W tytułowego Kevina wcielił się Macaulay Culkin, który później na wiele lat zniknął z show-biznesu. Co się z nim teraz dzieje?

Dzięki roli Kevina, Culkin w bardzo młodym wieku stał się gwiazdą. Miało to na niego destrukcyjny wpływ - aktor w późniejszych latach był uzależniony od alkoholu i narkotyków. Nie grał w żadnych produkcjach, wyglądał na wychudzonego i zaniedbanego, a w mediach pojawiały się nawet fakenews’y o jego śmierci. Po wielu latach wszystko wskazuje na to, że aktor pokonał swoje słabości i wygrał z uzależnieniami. Jak teraz wygląda?

Dziecięca gwiazda

Macaulay Culkin rozpoczął karierę w wieku czterech lat. Z kolei po raz pierwszy wcielił się w Kevina, mając lat 10. „Kevin…” stał się międzynarodowym przebojem, a kariera młodego Macaulaya zaczęła się rozwijać w zastraszającym tempie. Culkin zagrał później w jeszcze kilku filmach i serialach komediowych.

W latach 90. Macaulay Culkin był już dziecięcą gwiazdą filmową, zdobywał liczne nagordy i został uznany najlepiej zarabiającym młodym aktorem. W 1995 r. Culkin wycofał się z show-biznesu z powodu wypalenia zawodowego (miał wówczas 15 lat) oraz skomplikowanej sytuacji rodzinnej.

Bez wątpienia negatywny wpływ na Macaulaya Culkina miały także skandale związane z oskarżeniami podającymi pod adresem Michaela Jacksona. Culkin przyjaźnił się z królem pop’u, wystąpił nawet w teledysku Jacksona do „Black or White”.

Zobacz także: Jak zmieniła się słodka Sophie z hitu "Holiday"? Będziecie w szoku!

Upadek młodej gwiazdy

Jak skomplikowana była sytuacja rodzinna młodego gwiazdora, okazało się dopiero po latach. Jednym z powodów, dla którego Macaulay Culkin wycofał się z show-biznesu był fakt, iż był on ofiarą przemocy domowej. W 2006 roku Macaulay Culkin wydał książkę biograficzną, w której opisał m.in. trudne relacje z ojcem.

Rodzice Culkina rozwiedli się, kiedy chłopak miał 14 lat, a rok później młoda gwiazda pozbawiła ich prawnej opieki. Macaulay Culkin w wieku 15 lat przejął kontrolę nad swoim wielomilionowym majątkiem.

Wydarzenia te wycisnęły duże piętno na jego życiu. Niedługo potem nastolatek popadł w uzależnienia od narkotyków i alkoholu.

Zobacz także: Wojewódzki pozuje z Muchą na starym zdjęciu. Jak oni się zmienili!

Macaulay Culkin obecnie

O tym, że Macaulay Culkin obecnie jest w znacznie lepszej formie świadczą m.in. jego najnowsze zdjęcia. Gwiazdor wygląda na nich o wiele lepiej. Ściął swoje długie włosy i brodę, a pomimo tego, że nadal jest szczupły, nie wygląda już niezdrowo. Po wielu latach uzależnień, Culkin w końcu wygrał z nałogami.

Aktor jest w związku z Brendą Song – aktorką znaną głównie z produkcji stacji Disney Channel. Culkin wyznał, że to właśnie z nią chce spędzić resztę życia.

Kilka miesięcy temu aktor pojawił się w programie Jimmy'ego Fallona i od tamtego czasu regularnie prowadzi swoje konto na Instagramie. Aktor za jego pomocą utrzymuje kontakt z fanami.

Zobacz także: Macaulay Culkin zmienił się nie do poznania. Aktor wygrał z nałogami, ściął włosy i wygląda bardzo dobrze

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

"Kevin sam w domu" to jeden z najpopularniejszych, świątecznych filmów. Jakie inne produkcje warto obejrzeć w święta?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów