"M jak miłość" szykuje pożegnanie Witolda Pyrkosza. Obejrzą nie tylko fani serialu

Redakcja 25.04.2017
Witold Pyrkosz
Fotografia: East News

Wiadomo również, kiedy zobaczymy ostatnie odcinki z udziałem serialowego Lucjana Mostowiaka. 

22 kwietnia 2017 roku polskie media obiegła informacja o śmierci Witolda Pyrkosza. Ponieważ aktor przez wiele lat był związany z produkcją "M jak miłość", twórcy serialu postanowi pożegnać go w bardzo wzruszający sposób. 

Odejście głowy rodziny Mostowiaków poruszyło nie tylko fanów aktora, ale również aktorów, którzy mieli okazję spotkać go na planie zdjęciowym. Nie wszyscy jednak potrafią wyobrazić sobie serial "M jak miłość" bez Lucjana Mostowiaka, w którym aktor grał od pierwszego odcinka, a więc od 17 lat. Teresa Lipowska, jego serialowa żona zdradziła, jak trudny był dla niej powrót na plan zdjęciowy. 

Kiedy wchodziłam na plan wczoraj i zobaczyłam to krzesło, na którym on zawsze siedzi za stołem Mostowiaków, nie można było grać. To jest 17 lat prawie (...) Byliśmy dla siebie życzliwi w stosunkach, czekając na zdjęcia. On czasem się do mnie otwierał, to był człowiek zamknięty bardzo, ale jakoś czasem wyciągałam od niego radości i smutki - powiedziała Teresa Lipowska w programie TVP Info. 

Wyjątkowe pożegnanie

Ostatnie odcinki "M jak miłość", w których zobaczymy Witolda Pyrkosza wyemitowane zostaną pod koniec października 2017 roku, ponieważ serial nagrywany jest z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Na tę chwilę nie wiadomo, jak scenarzyści zakończą wątek Lucjana Mostowiaka. Pewne jest natomiast, że produkcja z pożegnaniem Witolda Pyrkosza nie zamierza czekać do jesieni. 

25 kwietnia o godzinie 21:35, po emisji odcinka zostanie pokazany wyjątkowe wydanie programu "Kulisy M jak miłość", który w całości będzie poświęcone Witoldowi Pyrkoszowi. Jak poinformował Emilian Kamiński w rozmowie z Wp.pl, pogrzeb aktora odbędzie się w piątek, 28 kwietnia w Górze Kalwarii. 

Witold Pyrkosz był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Aktorskiej w Krakowie. Debiutował u Jerzego Kawalerowicza, grał u Antoniego Krauzego, Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Zanussiego i Juliusza Machulskiego. Znany jest między innymi z takich produkcji jak "Vabank", "Cień", "Czterej pancerni i pies", "Sami swoi", "Janosik", "Stawka większa niż życie", "Dom" i "M jak miłość". Zmarł w wieku 90 lat. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów