8 lat temu Hanka Mostowiak zginęła w kartonach. Pamiętacie tę scenę?

Julia Pandecka 08.11.2019
Małgorzata Kożuchowska jako Hanka Mostowiak w kobaltowym swetrze w kadrze z serialu "M jak miłość"
Fotografia: Michał Kość/Reporter/East News

Pamiętacie śmierć Hanki Mostowiak w "M jak miłość"? Aż trudno uwierzyć, ale minęło już 8 lat od tego tragicznego odcinka serialu TVP! Przypominamy te sceny.

7 listopada 2011 roku na antenie TVP2 wyemitowano odcinek serialu "M jak miłość", w którym doszło do tragicznego wydarzenia. Hanka Mostowiak, którą w produkcji zagrała Małgorzata Kożuchowska, miała tragiczny wypadek, ponieważ wjechała samochodem prosto w... kartony. Następnie umarła w szpitalu. Wczoraj minęło dokładnie 8 lat od tego smutnego odcinka i wspominamy moment, który był bardzo traumatyczny dla wielu fanów produkcji.

Zobacz także: Tego możecie nie wiedzieć o "M jak miłość"! 10 ciekawostek na 19. rocznicę serialu

"M jak miłość": 8. rocznica śmierci Hanki Mostowiak w kartonach

Przypomnijmy, że Hanka Mostowiak jechała do domu ze swoją siostrą. W pewnym momencie bohaterka "M jak miłość" wjechała w kartony i spowodowała tym samym wypadek. Na miejsce zdarzenia przyjechało pogotowie, jednak kobiety odjechały, ponieważ stwierdzono ich dobry stan. Ostatecznie Hanka zasłabła. 

Warto wspomnieć o tym, że "śmierć Hanki w kartonach" nie do końca odbyła się właśnie w kartonach. Okazuje się, że Hanka od rana skarżyła się na ból głowy. Bohaterka zmarła w szpitalu w wyniku pęknięcia tętniaka, spowodowanego wypadkiem i stresem. O śmierci Hanki Mostowiak na ekranie poinformował jej mąż, Marek (Kacper Kuszewski). 

Powodem, dla którego wypadek miał miejsce, było odejście z produkcji Małgorzaty Kożuchowskiej, która chciała zająć się nowymi projektami, w tym grą w serialu "Rodzinka.pl". Fani "M jak miłość" o śmierć Hanki obwinili jednak przede wszystkim Ilonę Łepkowską. Scenarzystka niedługo po tym odcinku tłumaczyła się, dlaczego bohaterka zginęła w ten sposób.

Ja tego nie pisałam, żeby była jasność! Nie zabiłam Hanki w kartonach. Nie zabiłam, ale wiedziałam, że umrze w kartonach. (...) Do tej pory słyszę nieprzyjemne uwagi na temat śmierci w kartonach - mówiła Łepkowska w rozmowie z "Faktem".

Zdecydowanie jednak jest to jedna z najpopularniejszych scen w długiej historii serialu. Poniżej przypominamy moment wypadku, a także samej śmierci Hanki.

Zobacz także: Małgorzata Kożuchowska wykorzystana przez oszustów. Ostrzega fanów

Uwielbiasz oglądać serial "M jak miłość"? Uznajesz się za wiernego fana tej produkcji? Jeśli odpowiedzi na te pytania brzmią "tak" to koniecznie weź udział w naszym quizie.

Rozwiąż quiz

Quiz dla prawdziwych fanów "M jak miłość"

1. W którym roku został wyemitowany pierwszy odcinek "M jak miłość"?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów