Jeden z twórców "Zimnej wojny" kręci film dla Netflixa!

Paulina Ermel 15.03.2019
Kadr z filmu "Zimna wojna"
Fotografia: Youtube.com/KinoSwiatPL

Kolejny sukces Polaków! Łukasz Żal, który był nominowany do Oscara za zdjęcia do "Zimnej wojny", kręci film dla Netflixa!

Wygląda na to, że nie tylko Joannie Kulig i Tomaszowi Kotowi po sukcesie "Zimnej wojny" otworzyły się drzwi do międzynarodowej kariery. Autor zdjęć do pięknego filmu w reżyserii Pawła Pawlikowskiego również dostał ofertę lukratywnej współpracy!

Łukasz Żal nakręci film dla Netiflixa

Łukasz Żal rozpoczął współpracę ze znanym amerykańskim reżyserem i scenarzystą Charliem Kaufmanem. I właśnie z nim nakręci swój pierwszy amerykański film! Za produkcję dzieła odpowiada Netflix i będzie to ekranizacja powieści Iaina Reida pt. "I'm Thinking of Ending Things".

Łukasz Żal będzie operatorem w filmie, a jedną z głównych ról zagra w nim Jesse Plemons. Informację o zagranicznej współpracy Żala jako pierwszy podał Paweł Pawlikowski - zdradził to w wywiadzie dla "Polityki".

Polski operator filmowy był już dwukrotnie nominowany do Oscara za zdjęcia - raz za "Idę", a w tym roku za "Zimną wojnę". Z przyjemnością obejrzymy jego dzieło stworzone we współpracy z Netflixem!

Polacy mają na koncie kilka Oscarów! I choć "Zimnej wojnie" nie udało się zdobyć statuetki, przypomnijcie sobie, kto z naszych rodaków ją dostał. Oto polskie akcenty w historii Oscarów.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów