Księżniczki Disneya łączy przerażający szczegół! Od teraz oglądanie bajek będzie wyglądało inaczej

Katarzyna Leszczyńska 22.03.2018 AKTUALIZACJA: 09.01.2020
Księżniczki Disneya
Fotografia: Fotografie: materiały promocyjne

Księżniczki Disneya są ulubionymi postaciami z bajek niemalże każdej dziewczynki. Okazuje się, że łączy je jeden, przerażający szczegół.

Na bajkach Walta Disneya wychowało się wielu z nas. Producent stworzył największą na świecie wytwórnię, która produkuje piękne bajki dla dzieci. Wykreował też wiele znanych postaci. Wśród nich są wszelkiego rodzaju księżniczki, na punkcie których oszalały dziewczynki na całym świecie. Wiele dorosłych już kobiet, które wychowały się na bajkach Disneya, do dziś ma sentyment do swoich ulubionych bohaterek.

Zobacz także: Dlaczego Myszka Miki nie zdejmuje rękawiczek? Odwieczna zagadka rozwiązana!

Księżniczki Disneya łączy wiele szczegółów, ale nic nie jest tak zaskakujące jak ostatnie odkrycie. My już wiemy, że oglądanie bajek o księżniczkach już nigdy nie będzie takie samo. Wy za chwilę też się na pewno o tym przekonacie. Okazuje się, że jest jeden element wspólny dla wszystkich księżniczek Disneya. A właściwie jedna rzecz, której nie ma żadna z nich.

Okazuje się, że księżniczki Disneya nie mają… paznokci. Jak dokładnie przyjrzymy się im, zauważymy, że tej części ciała brakuje każdej z nich. Czyżby producenci bajek przeoczyli ten szczegół? Okazuje się, że nie do końca! Co ciekawe, w bajkach Disneya manicure jest charakterystyczny dla złych postaci. Czyżby był to specjalny zabieg twórców? Okazuje się, że jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o… pieniądze. ;)

Zobacz także: Kochał Myszkę Miki bardziej niż niejedną kobietę. 5 rzeczy, których nie wiedzieliście o Walcie Disneyu

Kopciuszek Disneya
Fotografia: materiały promocyjne

Dlaczego księżniczki Disneya nie mają paznokci?

Okazuje się, że istnieje jeden ważny powód, dla którego księżniczki Disneya nie mają paznokci. W czasach, gdy powstawały pierwsze filmy Walta Disneya, tworzenie animacji było bardzo pracochłonne i kosztowne. Animatorzy musieliby poświęcić bardzo dużo czasu na malowanie paznokci księżniczkom na każdej z poszczególnych klatek. Dlatego też zostało to ograniczone do minimum i manicure pozostał jedynie na dłoniach czarnych charakterów. Te postaci pojawiają się w filmach rzadziej niż tytułowe księżniczki.

W najnowszych produkcjach Disneya zadbano również o ten szczegół. Dłonie Elsy z "Krainy Lodu" np. wyglądają już tak jak powinny. Możemy odetchnąć z ulgą. Pomalowane paznokcie nie są tylko oznaką czarnego charakteru.

Mulan
Fotografia: materiały promocyjne
Królewna Śnieżka
Fotografia: materiały promocyjne
Pocahontas
Fotografia: materiały promocyjne

Zobaczcie w poniższej galerii, jak w dzisiejszych czasach wyglądałyby księżniczki Disneya:

Autor: Katarzyna Leszczyńska

Sukienki damskie - Kolekcja lato 2018

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów