Książka o "Magdzie M." 10 lat później wzbudziła nadzieje fanów na kontynuację serialu. Co na to Brodzik?

Katarzyna Leszczyńska 04.01.2018
Joanna Brodzik jako "Magda M."
Fotografia: EAST NEWS

Czy aktorka chciałaby znów wcielić się w postać prawniczki?

Serial „Magda M.” w latach 2005-2007 gościł na ekranach polskich telewizorów i zyskał przychylność wielu widzów, którzy pokochali perypetie 30-letniej prawniczki i jej przyjaciół. Niedawno w mediach pojawiła się informacja o tym, że scenarzysta produkcji, Radosław Figura, planuje napisać książkę poruszającą historię głównych bohaterów po upływie 10 lat. Radosną wiadomością z fanami serialu poinformowała się m.in. aktorka wcielająca się w główną postać, Joanna Brodzik.

Książka o prawniczce Magdzie, 10 lat po zakończeniu historii z serialu, wzbudziła w wiernych fanach produkcji nadzieje, że być może pojawi się również jej ekranizacja. Wielu z nich z zapartym tchem czekało na komentarz w tej sprawie głównej zainteresowanej. Zwłaszcza, że Joanna Brodzik bardzo kibicuje scenarzyście w wydaniu jego najnowszego dzieła. W rozmowie z Plejadą.pl zdradziła, czy chciałaby znów wcielić się w postać Magdaleny Miłowicz.

Sekunduję Radkowi. Czytałam tę książkę, uważam, że to jest całkiem niezła literatura. Zabawnie było poczytać o tym, jak Radosław wyobraża sobie historie naszych bohaterów 10 lat później. Natomiast co do reszty, wybacz, ale dżentelmeni o takich sprawach nie rozmawiają. Po prostu trzymam kciuki za Radka.

Dziennikarz jednak nie dał za wygraną. Doskonale wie, że wszyscy fani serialu chcieliby zobaczyć na ekranie dalsze dzieje ich ulubionej bohaterki. Podkreślił, że „Magda M.”, choć jej opowieść trwała zaledwie dwa lata, zmotywowała wielu młodych ludzi i sprawiła, że niektórzy z nich podążali losami swojej idolki w późniejszym życiu, wybierając np. studia prawnicze.

Nie czuję, żebym miała na plecach palestrę. Natomiast potrafię dzięki serialowi „Magda M.” całkiem nieźle czytać umowy i naprawdę nie nudzę się podczas negocjacji, kiedy prawnicy mają swoje 5 minut – zdradziła Joanna Brodzik.

Aktorka na koniec rozmowy zdecydowała się jednak powiedzieć, że jest dumna z postaci, którą udało jej się stworzyć. Nie czuje się jednak zobowiązana do składania deklaracji zawodowych w związku z „Magdą M.”. Jako aktorka przede wszystkim zamierza iść na przód.

To był fajny moment w życiu. Zagrałam postać, która zaczęła funkcjonować w zbiorowej wyobraźni i zaczęła żyć własnym życiem, co oznacza, że zrobiłam dobrą robotę. I cześć, idę dalej.

Choć ostatnia wypowiedź aktorki może wskazywać na to, że Joanna Brodzik na dobre rozstała się z „Magdą M.”, ostatecznie nie zamknęła sobie drogi na ewentualne propozycje od twórców serialu. Dlatego też fani nadal mogą mieć nadzieję, że za jakiś czas być może znów ujrzą swoich ulubionych bohaterów na ekranach telewizorów. Choć zebranie całej starej ekipy może być nie lada zadaniem.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów