Krytycy nazwali "Hereditary" najstraszniejszym filmem dekady. Internauci przerażeni zwiastunem. Oglądacie na własną odpowiedzialność

Katarzyna Leszczyńska 31.01.2018
"Hereditary" najstraszniejszym filmem dekady
Fotografia: YouTube/A24

Tylko dla fanów mocnych wrażeń.

Fani mocnych wrażeń nie mogą narzekać ostatnio na produkcje kinowe. W tym roku wyszedł m.in.: bardzo społeczny horror, „Uciekaj!”, który otrzymał nominację do Oscara, co nie często zdarza się w przypadku tego gatunku filmowego. Widać, że twórcy mrocznego kina coraz bardziej dbają o poziom swoich produkcji. Świadczyć o tym ma nadchodzący wielkimi krokami horror, który mrozi krew w żyłach i zdaniem niektórych jest najbardziej przerażającym obrazem, jaki widzieli od lat.

Zobacz także: Znamy nominacje do Oscarów 2018. Kto w tym roku powalczy o statuetkę? "Twój Vincent" będzie polskim akcentem

Film „Hereditary” wyreżyserowany jest przez Ari Aster. Choć premierę światową będzie miał dopiero w czerwcu, zadebiutował już na wielkim ekranie podczas Festiwalu Filmowego w Sundance. To właśnie tam mieli okazję zobaczyć go niektórzy widzowie, którzy teraz zachwycają się produkcją Aster. Zdaniem krytyków film można porównać do „Egzorcysty”, będzie jednak jeszcze mroczniejszy.

"Hereditary" najstraszniejszym filmem dekady
Fotografia: YouTube/A24

„Hereditary” najbardziej przerażającym filmem roku

Zdaniem niektórych, „Hereditary” już dziś można okrzyknąć mianem najstraszniejszego filmu 2018 roku. Film opowiada o tajemnicy pewnego rodu, która zaczyna ujawniać się po odejściu seniorki. Dojdzie do spięć w relacjach matki z córką, ale przede wszystkim pojawi się motyw demonów, które wywrócą świat bohaterów do góry nogami dosłownie i w przenośni. Sądząc po zwiastunie znajdziemy tu takie sceny jak: ludzie idący do góry nogami, podpalenia żywcem i wiele innych wydarzeń, których nie sposób wytłumaczyć racjonalnie.

Główną rolę w filmie odgrywa Toni Collette, która może być największym objawieniem produkcji. Sądząc po jej wcieleniu w zatroskaną matkę w „Szóstym zmyśle”, dziś dojrzała aktorka może sprawić, że widzowie z zapartym tchem i szybszym biciem serca będą oglądać najnowsze dzieło z nią w roli głównej.

"Hereditary" najstraszniejszym filmem dekady
Fotografia: YouTube/A24

Internauci są zaskoczeni i zachwyceni „Hereditary”

Internauci, którym dane było obejrzeć „Hereditary” na festiwalu w Sundance, podzielili się swoimi przeżyciami z seansu na Twitterze. Sądząc po ich reakcjach, możemy spodziewać się naprawdę mocnego kina, które zmrozi krew w żyłach nawet największym fanom filmów grozy.

Właśnie obejrzałem najstraszniejszy film, jaki kiedykolwiek widziałem w życiu. Jestem w szoku.

„Hereditary” jest zatrważający, zabraknie wam tchu w kinach. To całkowicie naturalny horror. Nie będzie straszniejszego filmu w tym roku.

Niektórzy są przerażeni już po zobaczeniu zwiastuna „Hereditary”.

Właśnie zobaczyłem najstraszniejszy zwiastun w moim życiu.

Ten zwiastun jest przerażający.

Krytycy nazwali go nawet najbardziej przerażającym filmem dekady. Fani horrorów już nie mogą się na niego doczekać. Być może nadszedł przełomowy moment w tworzeniu filmów grozy. Będzie jeszcze straszniej i jeszcze autentyczniej. Pytanie tylko, czy doniesienia krytyków naprawdę się potwierdzą. Zobaczcie zwiastun tej mrożącej krew w żyłach produkcji:

"Hereditary" najstraszniejszym filmem dekady
Fotografia: YouTube/A24
"Hereditary" najstraszniejszym filmem dekady
Fotografia: YouTube/A24
"Hereditary" najstraszniejszym filmem dekady
Fotografia: YouTube/A24

Zobacz w galerii poniżej, jakie były najlepsze filmy 2017 roku:

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów