Kryminały J.K. Rowling będą zekranizowane. Powstaną trzy sezony serialu o przygodach Cormorana Strike'a

Adrianna Olejnik 27.10.2016
Ekranizacja książek Robert Galbraitha
Fotografia: East News

W roli głównej zagra Tom Burke. Zdjęcia ruszają już jesienią.

Seria kryminałów opowiadająca o przygodach detektywa Cormorana Strike'a zostanie zekranizowana. Książki autorstwa J.K. Rowling, które wydała pod pseudonimem Robert Galbraith.

Serial zostanie wyprodukowany przez BBC One i HBO, a w telewizji zostanie wyemitowany w trzech sezonach - każdy będzie odpowiadać jednej części powieści. "Wołanie kukułki" zostanie pokazane w trzech epizodach, a "Jedwabik" i "Żniwa zła" w dwóch. W rolę weterana wojennego, który rozwiązuje za trudne dla londyńskiej policji zagadki, wcieli się Tom Burke, aktor znany między innymi z filmów "Wojna i pokój" czy "Muszkieterowie". 

Jestem wniebowzięty, że mogę wcielić się w postać Cormorana Strike'a - powiedział gwiazdor w rozmowie z BBC One. - Wiem, że dołączyłem do świetnego zespołu, który sprawi, że będę mógł poczuć wielkie emocje w głębokim świecie przygód Cormorana.

Seria o losach Cormorana Strike'a to nie pierwsza współpraca BBC One i HBO inspirowana książkami pisanymi przez autorkę książek o przygodach Harry'ego Pottera. Amerykańska stacja jest również producentem stworzonego przez BBC One miniserialu "Trafny wybór", który emitowano w 2015 roku. Tym razem, podobnie jak przy poprzedniej produkcji, obie telewizje wspomoże sama autorka, J.K.Rowling, która będzie producentem wykonawczym cyklu.

Książki Roberta Galbraitha sprzedały się w ilości czterech milionów egzemplarzy. "Wołanie kukułki" zostało opublikowane w 2013 roku, rok później pojawiła się kolejna część sagi, a ostatnio wydane "Żniwa zła" miały swoją premierę w 2015 roku. Autorka zapowiada, że seria przewyższy liczbą części cykl o Harrym Potterze - następna historia londyńskiego detektywa ma ukazać się w 2016 roku. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów