Już jest zwiastun serialu "Król"! To nowa produkcja Canal+ na podstawie powieści Szczepana Twardocha

Michał Żurawski, który gra główną rolę w serialu "Król"
Fotografia: Tomasz Urbanek/East News

Już jest zwiastun serialu "Król"! To nowa produkcja Canal+ na podstawie powieści Szczepana Twardocha. Kiedy premiera?

O tym, że Canal+ kręci serial na podstawie powieści Szczepana Twardocha pt. "Król", wiedzieliśmy już od dłuższego czasu. Do tej pory jednak nie znaliśmy szczegółów produkcji poza samą obsadą. Teraz w końcu otrzymaliśmy zwiastun "Króla"! A w nim oczywiście niesamowity Michał Żurawski w roli boksera Jakuba Szapiro. Wiemy też, kiedy odbędzie się premiera serialu. Zobaczcie!

Zobacz także: To nie są zwykłe filmy i seriale. Te produkcje odbiją piętno na twojej psychice! 

"Król": zwiastun serialu Canal+ na podstawie powieści Twardocha

"Król" to powieść, którą napisał Szczepan Twardoch. Jej głównym bohaterem jest bokser Jakub Szapiro, który w pewnym momencie swojego życia zaczyna wieść prym w gangu.

Akcja tej opowieści dzieje się w 1937 roku, czyli niedługo przed wybuchem II wojny światowej. W Warszawie, w której rządzą gangi, czuć widmo nadchodzącego faszyzmu i wyglądający zza każdego roku antysemityzm. 

Książka "Król" doczekała się już swojej kontynuacji, pt. "Królestwo". A teraz przyszedł czas na jej ekranizację! Właśnie otrzymaliśmy od Canal+ zwiastun serialu.

W "Królu" główną rolę zagrał Michał Żurawski. Oprócz niego na ekranie wystąpią m.in.: Arkadiusz Jakubik, Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Adam Ferency, Krzysztof Pieczyński, Andrzej Seweryn, Bartłomiej Topa oraz Piotr Żurawski. Za reżyserię odpowiada Jan P. Matuszyński, spod rąk którego wyszła "Ostatnia rodzina".

Kiedy premiera "Króla"? Choć nie poznaliśmy jeszcze dokładnej daty, z zapowiedzi możemy dowiedzieć się, że wejdzie na ekrany już jesienią 2020 roku. 

Zobacz także: 9 produkcji na Netflixie z pikantnymi scenami. Przy nich "365 dni" to pikuś

Uwielbiamy oglądać seriale! Niektóre z nich bez wątpienia możemy zaliczyć do najlepszych w historii srebrnego ekranu. Oto nasza lista. Dodalibyście coś od siebie?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów