"Król lew" wraca w filmowej wersji. Wyreżyseruje go twórca "Iron Mana"

Redakcja 14.10.2016
"Król Lew"
Fotografia: materiały promocyjne

Na ten film czekają wszyscy miłośnicy lat 90. Poruszająca historia lwiego królewicza prawdopodobnie będzie jeszcze bardziej poruszająca.

Wraca "Alladyn", musi wrócić również "Król Lew". Trwają rozmowy przed rozpoczęciem produkcji filmowej wersji hitu Disneya z 1994 roku. Historię małego Simby i jego rodziny prawdopodobnie wyreżyseruje Jon Favreau, twórca spektakularnych filmów akcji o przygodach Iron Mana. Scenariusz do filmu napisze Jeff Nathanson, który stworzył piątą część "Piratów z Karaibów", "Indianę Jonesa i królestwo kryształowej czaszki", a wcześniej hit z Leonardo Di Caprio i Tomem Hanksem "Złap mnie jeśli potrafisz".

Jon Favreau wydaje się być jedynym wyborem, jeśli chodzi o reżyserię filmu, w którym nie zagra ani jedna postać ludzka. W kwietniu 2016 roku mieliśmy okazję podziwiać jego filmową wersję "Księgi Dżungli". Film cieszył się dużym zainteresowaniem widzów i zarobił prawie 10 milionów dolarów. Jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego możemy spodziewać się, że "Król Lew" będzie jeszcze lepszy niż pierwowzór, choć reżyser już zapowiedział, że w pracy posłuży się tą samą technologią i wykorzysta podobne efekty specjalne.  

"Król Lew" zarobił 10 milionów dolarów, co jak na połowę lat 90. było pokaźną sumą, ale również otrzymał 5 prestiżowych nagród - w tym Oscara za muzykę i Złotego Globa za najlepszą komedię. Piosenka Eltona Johna "Can You Feel The Love Tonight" stała się hitem, do tej pory uznawana jest za jednej z najlepszych utworów filmowych w historii. Animacja odczekała się kilku sequeli - jako jedna z pierwszych bajek z wytwórni Walta Disneya. Nie wiadomo, jak długo będziemy musieli poczekać na efekty współpracy panów Nathansona i Favreau, ponieważ panowie jeszcze "nie weszli do studia".

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów