Canal+ zakończył zdjęcia do serialu "Król". Michał Żurawski w roli głównej

Okładka książki Szczepana Twardocha "Król"
Fotografia: Instagram/Canal+

Zakończono zdjęcia do serialu Canal+, pt. "Król". Jest to produkcja oparta na książce Szczepana Twardocha o tym samym tytule. Wiemy, kto zagra w serialu. Kiedy premiera?

"Król" to najpopularniejsza książka Szczepana Twardocha, o której było bardzo głośno w polskim światku wydawniczym. Nic więc dziwnego, że już niedługo powstanie jej ekranizacja. Canal+ w 2017 roku ogłosił, że postanowił wyprodukować serial pt. "Król", oparty właśnie na książce Twardocha. Właśnie zakończyły się zdjęcia do tej produkcji, które realizowane były od początku kwietnia do 1 października. Wiemy, kto wystąpi w serialu. Kiedy premiera?

Zobacz także: 5 seriali, których nie możesz przegapić tej jesieni!

"Król": o czym opowie serial?

"Król" to opowieść gangsterska o mafijnym świadku warszawskim z 1937 roku. Porusza historię Jakuba Szapiro, boksera, który jednocześnie jest gangsterem w gangu Kuma Kaplicy

Książka Twardocha obrazuje Polskę przed II wojną światową. 

Nad Europą wisi widmo faszyzmu. Miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy. Prym wiedzie w nim żydowski bokser, Jakub Szapiro - obiekt uwielbienia warszawskich kobiet oraz źródło zazdrości i lęku wielu mężczyzn. Jakub skrycie marzy o tym, żeby kiedyś zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy (...) Uwikłany w skomplikowane relacje z trzema kobietami Jakub stanie wkrótce do decydującej walki o władzę na ulicach miasta - możemy przeczytać w opisie produkcji.

Książka Twardocha jest wciągająca i zdecydowanie warto się z nią zapoznać przed premierą serialu.

Zobacz także: "Żmijowisko". W sieci pojawił się teaser serialu Canal+ na podstawie powieści Chmielarza

"Król": obsada

Główną rolę w serialu zagra Michał Żurawski. To właśnie on wcieli się w postać Jakuba Szapiro. Aktor współpracował już z Canal+, grając główną rolę w serialu "Kruk. Szepty słychać po zmroku".

W obsadzie oprócz niego znalazła się śmietanka polskich aktorów. I tak na ekranie pojawią się: Magdalena Boczarska (Ryfka Kij), Arkadiusz Jakubik (Kum Kaplica) oraz Borys Szyc (Janusz Radziwiłek). Dalsze role zagrają m.in.: Andrzej Seweryn, Aleksandra Konieczna, Bartłomiej Topa, Adam Ferency, Krzysztof Pieczyński oraz Piotr Żurawski.

Za reżyserię "Króla" odpowiada Jan P. Matuszyński. Scenariusz na podstawie powieści Szczepana Twardocha stworzyli Łukasz M. Maciejewski oraz Dana Łukasińska. Szczepan Twardoch również miał wpływ na treść scenariusza. Producentem serialu jest Leszek Bodzak.

"Król": kiedy premiera w Canal+?

Jak na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy "Król" pojawi się na antenie Canal+. Poinformujemy was, gdy pojawi się data premiery serialu.

Zobacz także: Paweł Domagała w piosence "Żmijowisko". Utwór jest inspirowany serialem Canal+, w którym aktor zagrał

Uwielbiamy oglądać seriale! Niektóre z nich bez wątpienia możemy zaliczyć do najlepszych w historii srebrnego ekranu. Oto nasza lista. Dodalibyście coś od siebie?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów