Krzysztof Pieczyński zagra główną rolę w filmie "Krew Boga". Zobacz zwiastun!

Krzysztof Pieczyński jako rycerz Willbrord w filmie "Krew Boga"
Fotografia: Bartosz Mrozowski/Kino Świat

Bartosz Konopka wydaje film "Krew Boga"! Główną rolę w produkcji zagrał Krzysztof Pieczyński. Kiedy premiera? Zwiastun filmu robi wrażenie.

Bartosz Konopka to utalentowany polski reżyser. Był nominowany do Oscara za krótkometrażowy film dokumentalny, pt.: "Królik po berlińsku". Stworzył też popularny serial TVN, "Aż po sufit", w którym główną rolę zagrał Cezary Pazura. Teraz przyszedł czas na jego najnowsze dziecko. Konopka tworzy produkcję osadzoną w czasach średniowiecza! Film kostiumowy "Krew Boga" to obraz, za który Konopka otrzymał już dwie nominacje do Złotych Lwów! Główną rolę w filmie gra Krzysztof Pieczyński. Zobacz zwiastun!

Zobacz także: Polskie filmy 2019, które musisz zobaczyć!

"Krew Boga": Krzysztof Pieczyński w nowym filmie Bartosza Konopki

Krzysztof Pieczyński sympatię polskich widzów zyskał dzięki serialowi "Na dobre i na złe", w którym wcielił się w postać Brunona. Później aktor postawił na karierę kinową. Wystąpił m.in. w takich produkcjach jak: "Jack Strong", "Generał - zamach na Gibraltarze" oraz "Pianista". Za swoją postać w filmie "Daleko od okna" otrzymał nominację do Orłów. Jest też trzykrotnym laureatem Złotego Lwa.

W filmie "Krew Boga" Pieczyński wcieli się w postać Willibrorda, średniowiecznego rycerza, który został okrutnie doświadczony przez los. Wraz z Bezimiennym (Karol Bernacki) zamierza odnaleźć i ochrzcić ukrytą w górach osadę pogan. 

Pomysł na film zrodził się z kilku inspiracji. Po pierwsze z mojego odwiecznego sprzeciwu wobec bezdyskusyjnych dogmatów i autorytetów. Z potrzeby szukania dialogu, alternatyw, które mogą godzić różne pomysły na świat, a nie zaogniać konflikty. Po drugie - z fascynacji pokojowymi buntownikami, takimi jak Chrystus, Gandhi, Martin Luther King i inni. Po trzecie z mądrości, jaką niesie w sobie milczenie, poszukiwanie skupienia wewnętrznego, oddziaływanie na ludzi obecnością, a nie pustymi słowami, wszechobecnym zagadaniem, ideologią - powiedział Bartosz Konopka w rozmowie z portalem "Wirtualne Media".

Film "Krew Boga" był nominowany w Konkursie Głównym na Festiwalu w Gdyni, gdzie walczył o Złotego Lwa. Statuetkę otrzymał ostatecznie Jacek Podgórski za zdjęcia do produkcji.

Premiera "Krwi Boga" odbędzie się 14 czerwca 2019 roku. Zobacz zwiastun filmu!

Zobacz także: Filmy 2019 roku, których nie możesz przegapić!

Coraz chętniej chodzimy do kina i uwielbiamy oceniać obejrzane przez nas filmy! Te filmy 2018 oceniliśmy najwyżej! "Zimna wojna" dopiero na 3. miejscu.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów