Korwin-Piotrowska określiła "Botoks" najgorszym filmem 2017. Odpowiada jej Warnke. W mocnych słowach

Katarzyna Leszczyńska 14.12.2017
Katarzyna Warnke odpowiada Karolinie Korwin-Piotrowskiej
Fotografia: Fotografie: Instagram/Katarzyna Warnke i Instagram/Karolina Korwin-Piotrowska

Aktorce nie spodobała się przede wszystkim jedna rzecz.

Patryk Vega i aktorzy znani z jego produkcji regularnie publikują informacje na temat nowego dzieła reżysera, filmu „Kobiety Mafii”. W mediach co chwilę pojawiają się nowości dotyczące tej produkcji. Niektóre związane są z zaskakującymi aktorami, inne plakatami, a ostatnio nawet pojawiła się reżyserska wersja zwiastuna filmu. Wszystko to dzieje się jednak w zatrważającym tempie po ostatnim filmie Vegi, „Botoksie”, o którym w dalszym ciągu jest bardzo głośno. Głównie dlatego, że w związku z końcem roku powstają rankingi najbardziej i najmniej udanych produkcji 2017.

Tego typu zestawienie niedawno przygotowała Karolina Korwin-Piotrowska dla TVN Style. Na jej liście znalazły się oczywiście takie produkcje jak: „Ciemniejsza strona Greya” oraz „Valerian i miasto tysiąca planet”, które są pozycjami obowiązkowymi na każdej liście najgorszych filmów minionego roku. Uwagę wszystkich przykuł jednak lider tego rankingu, czyli polska produkcja Patryka Vegi, „Botoks”, co nie dziwi, sądząc po recenzjach filmu. Piotrowska jednak wypowiedziała się na jego temat w naprawdę mocnych słowach.

Polskie kino potrzebuje filmu o służbie zdrowia. Potrzebuje filmu, a nie nawiedzonego przez Ducha Świętego (cytując bogobojnego reżysera) zlepku scenek, rodem z tabloidu. (…) Ktoś słucha disco polo, ogląda docu soapy i uwielbia tabloidowe historyjki i ktoś, w ilości sporej, poszedł na ten film. Okropnie ogląda się niezłych aktorów w czymś tak złym. (…) Vega na razie tylko zwymiotował emocjami na tych aktorów, którzy mu odmówili – było ich 13. Tylu aktorów w Polsce na pewno potrafi czytać i myśleć – napisała Korwin-Piotrowska.

Są to mocne słowa, które uderzają zarówno w produkcję, jej reżysera oraz aktorów, którzy zdecydowali się na występ u Vegi, jednocześnie chwaląc tych, którzy nie zdecydowali się na udział w filmie. Piotrowska skrytykowała także osoby, którym spodobał się ten film. Tego typu wypowiedź mogła naprawdę urazić niektórych, co nie pozostało bez komentarza jednej z gwiazd.

Warnke odpowiada Piotrowskiej

Na temat całej sytuacji wypowiedziała się Katarzyna Warnke. Aktorka wystąpiła w „Botoksie”, a teraz zakończyła pracę nad kolejną produkcją Vegi „Kobietami Mafii”. Widać, że filmy reżysera przypadają jej do gustu. Z resztą można o tym sądzić również przez to, że zawsze staje w obronie „Botoksu”. Ranking Korwin-Piotrowskiej wyraźnie się jej nie spodobał, więc postanowiła odpowiedzieć krytycznej dziennikarce.

Jeżeli dała nam malinę, no cóż, uważa się za krytyka, to jest jej wybór i ma do tego absolutnie prawo. Natomiast myślę, że ten film udowodnił, że ma swoją widownię. Najbardziej mnie bolało w tej krytyce, że zostali obrażeni ludzie, którym się to podoba. (…) Ten film jest zaskakująco inny od reszty filmów Patryka i myślę, że ja bym malinę dała tym krytykom. Nie za to, że im się ten film nie podobał, ale za styl. I za brak szacunku dla widza, który jednak ten film wybiera – powiedziała Warnke w rozmowie z Party.pl.

Trzeba przyznać, że Warnke pokazała klasę, nie atakując personalnie Karoliny Korwin-Piotrowskiej, a odwołując się ogólnie do krytyków produkcji. Sądząc po wszystkich krytycznych komentarzach na temat „Botoksu”, ten film faktycznie nie jest uważany za arcydzieło. Zwłaszcza, że niektórzy aktorzy, którzy w nim wystąpili, dostrzegają mankamenty produkcji, które otwarcie wytyka się reżyserowi.

Zagłosuj

Czy "Botoks" jest dobrym filmem?

Liczba głosów:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów