Niespodziewany efekt koronawirusa! Po wielu latach wracają... kina samochodowe

Samochody przed wielkim ekranem w kinie samochodowym
Fotografia: Shutterstock

Ten efekt koronawirusa bez wątpienia nam się podoba. Okazuje się bowiem, że do łask wracają kina samochodowe! Już niedługo pierwsze ma powstać w Polsce.

Kina samochodowe mogą się wydawać przeżytkiem, ale dziś, w dobie koronawirusa, są jedynym dobrym wyjściem na połączenie bezpieczeństwa z przyjemnością. Możemy jednocześnie pojechać na film do kina i izolować się od innych, pozostając tym samym we własnym aucie. Dlatego też szykuje się ich wielki powrót! Kina samochodowe wracają do łask na świecie, ale również w naszym kraju. Jak donosi WP.pl już niedługo pierwsze z nich ma pojawić się w Polsce. Wiemy, w jakiej miejscowości!

Zobacz także: Najnowsze polskie filmy, które teraz obejrzysz online

Koronawirus: wracają kina samochodowe! Gdzie pierwsze w Polsce?

Trend kin samochodowych powraca oczywiście przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. "The LA Times" opublikował porównanie, z którego wynika, że uwielbiane w latach 50. i 60. kina samochodowe znów wróciły do łask! 

W Europie dużą popularność kin samochodowych odnotowano w Niemczech. Aż 43 kina tego typu od marca dostały pozwolenie na działalność, a 80 czeka na pozytywne rozpatrzenie ich prośby. Dzięki temu otrzymują zgodę na działalność, jak również częstotliwość radiową, dzięki której klienci mogą słyszeć film w swoim aucie. 

Okazuje się, że już niedługo takie kino ma powstać w Polsce! Wiceprezydent Sopotu, Magdalena Czarzyńska-Jachim, zdradziła WP, że wśród propozycji na bezpieczne spędzanie czasu podczas kwarantanny w Sopocie znalazło się właśnie kino samochodowe. 

Parking przy hali Ergo Arena może być świetnym miejscem na kino samochodowe i takie przygotowania są już prowadzone - powiedziała.

Co zrobić, żeby kina samochodowe były jednak bezpieczne? W Niemczech bilety sprzedawane są przez internet, a kasjer kasuje e-bilet przez szybę. Klienci natomiast mają obowiązek pozostawić zamknięte szyby.

Myślicie, że taka inicjatywa w naszym kraju również się uda? Chcielibyście odwiedzić takie kino?

Zobacz także: TVP wypuszcza w czasie koronawirusa nowy serial! Zagra w nim m.in. Wiktoria Gąsiewska

Jednym z ostatnich filmów, które pojawiły się na ekranach kin, było "365 dni". Teraz produkcja jest na Netflixie. Oglądaliście? Sprawdźcie, jak dużo o niej wiecie!

Anna-Maria Sieklucka i Michele Morrone na planie filmu "365 dni"
Rozwiąż quiz

Lubisz "365 dni"? Przekonaj się, jak uważnie oglądałeś ten film!

Anna-Maria Sieklucka i Michele Morrone na planie filmu "365 dni"

1. Jak Massimo dowiedział się o istnieniu Laury?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów