Koniec z dyskryminacją ze względu na płeć. MTV wycofuje nagrody filmowe i telewizyjne

Redakcja 07.04.2017
Emma Watson. Donald Glover
Fotografia: ONS

Największa muzyczna stacja telewizyjna pokazuje, że idzie z duchem czasu.

Nagrody MTV zmieniają się. Stacja w końcu uwzględniła w nazwie gali telewizję i wprowadziła zmiany w kategoriach.

Organizatorzy MTV Movie & TV doszli do wniosku, że najwyższa pora przestać dzielić artystów ze względu na ich płeć. Największa na świecie stacja muzyczna dumnie chwali się swoją decyzją w mediach, jednak podział na aktorów damskich i męskich od około 6 lat powoli odchodzi do lamusa. 

W 2011 roku nagrody Grammy zastąpiły Najlepszy Występ Kobiecy i Najlepszy Występ Męski po prostu Najlepszym Występem Solowym. Podczas gali MTV, która odbędzie 7 maja 2017 roku, prowadzący nie zapowiedzą zwycięzców kategorii takich jak Najlepsza Rola Kobieca i Najlepsza Rola Męska. Będzie obowiązywała jedna nagroda - dla Najlepszej Roli. 

Will
Fotografia: Giphy.com

Kobiety vs mężczyźni

Niezmienione zostaną te kategorie, z których słyną MTV Movie&TV Awards - na przykład Najlepsza Walka albo Najlepszy Pocałunek. Co więcej, organizatorzy przyznają die nowe nagrody - Najlepszy Gospodarz Show, Najlepszy Konkurs Typu Reality, Najlepszy Wyciskacz Łez, Najlepsza Amerykańska Historia i Nadzieja Młodego Pokolenia. Seriale wezmą udział w walce o nagrody za Najlepszą Walkę Przeciw Systemowi.

Wśród nominowanych do tegorocznych nagród filmowych i telewizyjnych MTV znalazły się filmy takie jak "Piękna i Bestia" i "Łotr1: Gwiezdne Wojny", a także seriale takie jak "Atlanta", "Gra o Tron" i "Stranger Things". Najlepszym gospodarzem talkshow może zostać Ellen DeGeneres.

O najlepszą rolę aktorską zawalczą Daniel Kaluuya, Emma Watson, Hailee Steinfeld, Hugh Jackman, James McAvoy i Taraji P. Henson. Nagrodę za najlepszą rolę serialową mają szansę dostać artyści tacy jak Donald Glover, Emilia Clarke, Gina Rodriguez, Jeffrey Dean Morgan, Mandy Moore oraz Millie Bobby Brown. Pełna lista nominowanych dostępna jest na stronie MTV.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów