Kolejny polski film ma szansę zdobyć nominację do Oscara!

Paulina Ermel 10.12.2018
Kadr z filmu "Komunia"
Fotografia: Facebook.com/communionthemovie

Państwowy Instytut Sztuki Filmowej poinformował, że w wyścigu o statuetkę Amerykańskiej Akademii Filmowej może stanąć jeszcze jeden polski film! Oglądaliście "Komunię"?

Filmy polskie 2018 roku przyniosły nam powody do dumy! Już niedługo poznamy nominacje do Oscarów 2019. Polskim kandydatem do otrzymania tej prestiżowej nagrody jest "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego. Ale okazuje się, że nie tylko! Państwowy Instytut Sztuki Filmowej ogłosił bowiem, że jeszcze jedna polska produkcja może wziąć udział w wyścigu o statuetkę. Mowa o "Komunii"!

Na Facebooku Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej pojawiła się informacja, że "Komunia" Anny Zameckiej może wystartować w konkursie o prestiżową nagrodę. Jak podaje portal Onet, "Komunia" zgarnia ostatnio same prestiżowe wyróżnienia na świecie - m.in. nagrodę na Yamagata International Film Festival w Japonii.

"Komunia" z szansą na Oscara

Na stronie PISF-u pojawiła się szczegółowa informacja.

Specjalne pokazy filmu "Komunia" w USA za nami. Podczas pokazów w Nowym Jorku i Los Angeles reżyserka wzięła udział w projekcjach i spotkaniach o filmie. Gospodarzem pokazu, który odbył się w środę, był Ed Harris. Dzięki zwycięstwu na Yamagata International FF w Japonii oraz dystrybucji w USA "Komunia" może ubiegać się o nominację do Oscara. Trzymajcie kciuki!

"Komunia" to dokument, który opowiada o nastoletniej Oli zajmującej się całą rodziną. Wszystko dlatego, że jej mama opuściła dom, tata nie radzi sobie z sytuacją i nastolatka musi mu pomagać nie tylko w obowiązkach domowych, ale również w opiece nad niepełnosprawnym bratem. Chłopiec przygotowuje się do komunii i Ola mu w tym pomaga.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Polska kinematografia jest doceniana na całym świecie! Poznajcie 10 najlepiej ocenionych polskich filmów wszech czasów.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów