"Kler" nie będzie wyświetlany w jednym z polskich miast? To nie pierwsza taka sytuacja

Janusz Gajos jako biskup w filmie "Kler" Wojciecha Smarzowskiego
Fotografia: Bartek Mrozowski/Kino Świat

Film Smarzowskiego nie znalazł miejsca w repertuarze jednego z polskich kin. 

Ostrołęka to dość spore polskie miasto, które liczy sobie ponad 50 tysięcy mieszkańców. Jest w nim jednak tylko jedno kino, Jantar, w którym, jak się okazuje, w najbliższym czasie nie będzie można obejrzeć jednej z najgłośniejszych ostatnio polskich produkcji, filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego.

"Kler" zakazany?

Według doniesień portalu Moja-Ostroleka.pl kino Jantar, które jest jedynym kinem w Ostrołęce, prowadzone jest przez Ostrołęckie Centrum Kultury. To natomiast podlega prezydentowi miasta. To właśnie w nim ostrołęccy dziennikarze doszukiwali się powodu, dla którego "Kler" miałby nie zostać wyświetlony w ich mieście. Zwłaszcza, że nie jest to pierwsza tego typu sytuacja. Wcześniej już zakazano wyświetlania innego kontrowersyjnego filmu, "Pięćdziesiąt twarzy Greya".

Dziennikarze portalu naTemat.pl dotarli do władz miasta, żeby upewnić się co do powodu takiej sytuacji.

To była autonomiczna decyzja kierownictwa kina – powiedział w rozmowie z naTemat.pl rzecznik prasowy urzędu miasta Wojciech Dorobiński.

Niezależnie od tego, czyja była to decyzja, "Kler" nie znalazł się w repertuarze kina na najbliższy czas. A premiera filmu zaplanowana jest na 28 września. Według doniesień ostrołęckiego portalu dyrekcja kina nie zamierza wprowadzić go na ekrany. Czy coś zmieni się w najbliższym czasie? Dorobiński zapowiedział, że wkrótce zostanie podjęta ostateczna decyzja.

Zobacz także: Smarzowski szczerze o "Klerze". "Polacy będą mieli kłopot, żeby uwierzyć w ten świat"

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Nie przepadasz za polskim kinem? Być może nie widziałeś jeszcze tych filmów! W galerii zobaczysz polskie produkcje, które są najlepiej ocenione przez widzów w historii. Być może po nich właśnie zmienisz zdanie co do polskiego kina.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów