"Kler" lepszy niż "Titanic"! To najlepszy polski film za granicą

Janusz Gajos jako biskup w filmie "Kler"
Fotografia: Bartek Mrozowski/Kino Świat

"Kler" Smarzowskiego święci triumfy nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Odnotowuje też rekordy. Okazuje się, że pokonał już nawet "Titanica".

W miniony weekend odbyła się oficjalna premiera filmu "Kler" w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Jak się okazuje, produkcja Wojciecha Smarzowskiego zyskała sympatię widzów nie tylko w Polsce. "Kler" na Wyspach zarobił już 1,32 mln dolarów i tym samym pobił kolejny rekord, odnotowując najlepsze otwarcie w historii polskiego kina za granicą. 

"Kler" lepszy niż "Titanic"

Jesteśmy dumni, że polski film święci triumfy za granicami kraju. Sukcesy zdobywa jednak również w Polsce. Popularność wśród widzów to jedno. Okazuje się, że "Kler" pokonał już jedne z najchętniej oglądanych w naszym kraju filmów wszech czasów, mianowicie: "Pasję" i "Titanica". Jak podaje Onet, aktualna frekwencja filmu "Smarzowskiego" to 3 538 214 widzów. Z tym wynikiem ustępuje jedynie "Quo Vadis", który wciąż pozostaje na pierwszym miejscu, z liczbą widzów 4,3 mln. 

Za granicą, oprócz Wielkiej Brytanii, film będzie można obejrzeć również w takich krajach jak: Austria, Niemcy, Belgia, Holandia, Luksemburg, Dania, Islandia, Norwegia, Szwecja, Kanada oraz USA. Krytycy filmowi z całego świata są zachwyceni produkcją. "Kler" pozytywne recenzje zdobył od prestiżowych mediów, m.in.: "The New York Times" oraz "The Hollywood Reporter". Brawo! Cieszymy się, że kolejna polska produkcja jest doceniana na świecie. Przypomnijmy, że niedawno głośno było na temat "Zimnej Wojny", która jest polskim kandydatem do Oscara 2019

Zobacz także: 40 najlepszych komedii wszech czasów

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

"Kler" wszedł do kin w świetle kontrowersji. Nie jest to jednak pierwszy film, który próbuje rozliczyć się z Kościołem. Nawet w Polsce. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów