"Kler" dozwolony od lat 18? Za seans w tym kinie trzeba zapłacić więcej

Janusz Gajos w roli biskupa w filmie "Kler" Wojciecha Smarzowskiego
Fotografia: Bartosz Mrozowski/Kino Świat

"Kler" budzi ogromne kontrowersje. Do tego stopnia, że w niektórych kinach zabroniono jego wyświetlania. W innych pojawiły się surowe zasady co do seansu.

Już dziś premiera najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego, "Kler". Nie łączy się to jednak z zakończeniem kontrowersji wokół produkcji. Niedawno informowaliśmy o tym, że "Kler" nie będzie wyświetlany w jednym z polskim miast. Teraz okazuje się, że w innym kinie pojawiły się ograniczenia co do seansu filmu.

"Kler" dozwolony od lat 18

Portal Onet.pl podał informację o tym, że w kinie Metalowiec w Kraśniku pojawiły się obostrzenia co do seansu filmu "Kler". Jak podają media, bilety na produkcję Smarzowskiego będą droższe, a obejrzeć będą ją mogły wyłącznie osoby dorosłe.

Ja decyduję o repertuarze kina i nie ukrywam, że dochodziły do mnie głosy sprzeciwu. (…) Muszę szanować wszystkie zdania. Film będzie wyświetlony, jednak z uwagi na to, że pewne pokazane w nim rzeczy mogą zostać źle zrozumiane przez młode osoby, zdecydowałem o wprowadzeniu ograniczenia wiekowego – powiedział dyrektor kraśnickiego kina.

Co ciekawe bilety na film będzie można kupić za 20 zł. Jeszcze tydzień temu przy informacjach o premierze pojawiła się inna kwota i inna kategoria wiekowa. Na film miały wchodzić osoby od 15 lat (kategoria wiekowa producenta), a bilety miały być w cenie 15 zł. Skąd te zmiany? Jak podaje Onet, dyrektor komentuje to względami rynkowymi. Internauci natomiast słusznie zauważyli, że w pobliskim Lublinie, który jest stolicą województwa, ceny są niższe.

Podnieśli ceny na "Kler"? Powinniśmy olać to "ocenzurowane" kino. W Lublinie taniej i to ja decyduję, co mam oglądać, a nie szef kina – napisał jeden z oburzonych internautów.

A wy jak myślicie? Jesteście równie oburzeni jak mieszkańcy miasta?

Zobacz także: Ksiądz oburzony filmem "Kler"

Cena biletów na "Kler" w kinie w Kraśniku
Fotografia: Ekobilet.pl

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Nie przepadasz za polskim kinem? Być może nie widziałeś jeszcze tych filmów! W galerii zobaczysz polskie produkcje, które są najlepiej ocenione przez widzów w historii. Być może po nich właśnie zmienisz zdanie co do polskiego kina.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów