"Kler" Smarzowskiego już budzi kontrowersje!

Robert Więckiewicz i Joanna Kulig w scenie z filmu "Kler"
Fotografia: YouTube/KinoSwiatPL

O tym, że Smarzowski tworzy film "Kler", jest głośno już od dawna. Zwiastun był bardzo mocny. Już usunięto z niego najmocniejszą scenę. A kiedy premiera filmu?

O filmie Wojciecha Smarzowskiego "Kler" jest głośno od dłuższego czasu. Od dawna już mówiło się, że reżyser planuje stworzyć produkcję, w której rozliczy się z pedofilią w polskim kościele katolickim. Teraz przyszedł czas na konkrety. Ostatnio w sieci pojawił się zwiastun filmu "Kler" i dość szybko został usunięty z sieci. Teraz już wiemy dlaczego.

Wycięta scena z Joanną Kulig

Usunięcie zwiastuna tłumaczono potrzebą wprowadzenia zmian w materiale. Okazuje się, że producenci usunęli z zapowiedzi scenę z nagą Joanną Kulig, która była jedną z najmocniejszych scen w całym trailerze. Była to scena, w której naga aktorka siedzi na łóżku, a obok niej znajduje się palący papierosa Robert Więckiewicz, który w filmie wcieli się w postać księdza. Nie da się ukryć, że ten fragment był bardzo dwuznaczny.

Odważny fragment zastąpiono inną sceną z udziałem aktorów. Nadal jednak widzimy Kulig całującą się z księdzem. Pozostał jedynie dźwięk z poprzedniej wersji. Oficjalny zwiastun dostępny jest na YouTubie. A kiedy obejrzymy cały film? Premiera "Klera" odbędzie się na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Do kin natomiast ma wejść 28 września. Jedno jest pewne, jeżeli cała produkcja będzie tak mocna jak jej zapowiedź, w światkach filmowym i kościelnym zawrze.

Zobacz także: Gal Gadot zachwycona "Zimną wojną"! Jej wpis na Instagramie jeszcze bardziej rozsławi dzieło Pawlikowskiego?

Polskie filmy, które warto zobaczyć w tym roku:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów