"Kler" Smarzowskiego pobił rekord! Aż trudno uwierzyć, że obejrzało go już tyle osób

Paulina Ermel 02.10.2018
Kadr z filmu "Kler"
Fotografia: Youtube.com/KinoSwiatPL

Zaledwie w piątek 28 września "Kler" wszedł do polskich kin, a już przez weekend zdążył pobić rekord oglądalności!

To nie mogło skończyć się inaczej. Jeszcze zanim "Kler" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego pojawił się na ekranach polskich kin, już wzbudzał ogrom kontrowersji. 28 września miała miejsce premiera filmu. Prócz otrzymania owacji na stojąco na festiwalu w Gdyni, a także świetnych recenzji, film pobił rekord oglądalności!

"Kler" bije rekordy

Po pierwsze "Kler" to film, który doczekał się rekordowej liczby seansów w ciągu 24 godzin. Tylko we Wrocławiu wyświetlany był 22 razy. W innych dużych miastach - w Warszawie, Poznaniu czy Krakowie - wyniki przedstawiają się podobnie.

Najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego wprowadzono do 279 kin w Polsce i pokazywano go na 478 ekranach. Tylko przez weekend obejrzało go... 935 357 widzów. To nowy rekord w polskim kinie! Dotychczas 1. miejsce zajmował film "Pięćdziesiąt twarzy Greya" - 834 479 widzów, 2. miejsce "Shrek Trzeci" - 793 753 widzów, a na trzecim "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" - 789 568 osób.

"Kler" budzi ogromne zainteresowanie. Wszystko przez tematykę, którą porusza - w końcu pokazuje Kościół katolicki od kulis. Nie brakuje tu problemów takich jak pedofilia, łapówki czy po prostu zamiatanie wrażliwych kwestii pod dywan.

Widzieliście już tę produkcję czy może dopiero wybieracie się do kina?

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Wybieracie się do kina na "Kler"? To jednak nie jedyny polski film, który warto obejrzeć w tym roku. Poznajcie kolejne dobre polskie produkcje 2018!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów