Czy Jacek Braciak boi się konsekwencji występu w "Klerze"?

Jacek Braciak i Janusz Gajos w filmie "Kler"
Fotografia: Bartosz Mrozowski/Kino Świat

"Kler" budzi ogromne kontrowersje już przed samą premierą. To może łączyć się z konsekwencjami dla aktorów i reżysera. O tym opowiedział Jacek Braciak w programie Kuby Wojewódzkiego.

Tuż przed premierą filmu "Kler" nie cichną emocje związane z produkcją. Ostatnio gościem Kuby Wojewódzkiego był Jacek Braciak, aktor, który wciela się w niej w rolę księdza Lisowskiego. W rozmowie z dziennikarzem pokazał, że ma ogromne poczucie humoru, dystans do siebie, ale przede wszystkim opowiedział, czy boi się konsekwencji swojego występu w tak kontrowersyjnej produkcji, jaką bez wątpienia jest najnowsze dzieło Wojciecha Smarzowskiego.

Jacek Braciak o swoim występie w "Klerze"

Duża część dyskusji Wojewódzkiego z Braciakiem dotyczyła właśnie filmu "Kler". W pewnym momencie dziennikarz zapytał swojego gościa o to, czy jego zdaniem film zmieni Polskę.

Nie zmieni Polski, ale może zmienić pewne zjawiska. (…) Polska jest, jaka jest – odpowiedział aktor.

Nie da się ukryć, że występ w produkcji budzącej takie kontrowersje, jest bardzo ryzykowny. Aktorzy i przede wszystkim reżyser wystawiają się tym samym na ocenianie i ogromną krytykę. O tym właśnie Wojewódzki postanowił porozmawiać z Braciakiem.

Zobacz także: Ksiądz oburzony filmem "Kler"

Dziennikarz zapytał swojego gościa o to, czy nie boi się, że film Smarzowskiego zostanie odebrany pobieżnie.

Nie boję się niczego – powiedział Braciak.

A nie boisz się, że rola w tym filmie może zaszkodzić ci w tym kraju – kontynuował Wojewódzki.

Odpowiedź będzie poważna. Mam to w du*ie – powiedział dosadnie aktor.

Bycie aktorem to ciężka praca, zwłaszcza w takich sytuacjach. Kontrowersyjne role zawsze są bardzo ryzykowne. My jednak liczymy na to, że każdy jest świadom tego, że to tylko aktorskie kreacje.

Zobacz także: Wojciech Smarzowski szczerze o "Klerze"

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Nie przepadasz za polskim kinem? Być może nie widziałeś jeszcze tych filmów! W galerii zobaczysz polskie produkcje, które są najlepiej ocenione przez widzów w historii. Być może po nich właśnie zmienisz zdanie co do polskiego kina.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów