Kina Cinema City i Helios wznawiają działanie! Wiemy, kiedy będzie można się do nich wybrać

Paulina Ermel 18.06.2020
Kino
Fotografia: Shutterstock

Placówki w ostatnich miesiącach były zamknięte przez epidemię koronawirusa. Teraz wznawiają działalność.

Pandemia koronawirusa na świecie całkowicie zmieniła nasze życie. W ciągu kilku miesięcy pozamykaliśmy się w domach, zaczęliśmy nosić maseczki ochronne i stosować środki do dezynfekcji - to wszystko miało i ma na celu zahamować rozprzestrzenianie niebezpiecznego patogenu.

Od maja jednak powoli zaczynamy wracać do normalności. Sklepy pracują już w standardowych godzinach, otworzyły się galerie handlowe, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Powoli do "życia" wracają też kina! Wiemy, kiedy Cinema City i Helios otworzy swoje placówki.

Kina Cinema City i Helios wznawiają działanie

Sieć kin Cinema City zamieściła na stronie internetowej harmonogram otwarcia swoich placówek w poszczególnych krajach. Już pod koniec czerwca marka uruchomi kina w niektórych państwa europejskich - m.in. w Czechach i Słowacji. Otworzyć się też mają punkty w Polsce!

Do Cinema City w polskich miastach będzie można wybrać się już od 3 lipca. Wtedy też otworzą się punkty Cinema City w Bułgarii.

Jak będzie wyglądało korzystanie z obiektów koncernu "po" epidemii? Zarówno widzowie, jak i pracownicy będą musieli nosić maseczki ochronne i rękawiczki. Na salach, ale też w pozostałych częściach kin, dostępne będą płyny do dezynfekcji. Na seans będzie mogła dostać się osoba, która ma temperaturę ciała poniżej 38 stopni i w ciągu ostatnich dwóch tygodni nie miała kontaktu z zarażonym.

Widzowie nie muszą się także martwić o to, czy w kinach będą mogli kupić napoje i przekąski. Takie usługi mają zostać uruchomione wraz z otwarciem kin. Z kolei sale kinowe i toalety mają być regularnie czyszczone.

Do normalności powoli powraca też marka Helios. Spółka Agora, do której należy ta sieć kin, poinformowała portal Wirtualne Media, że również przymierza się do otwarcia kin 3 lipca.

Wybierzecie się do któregoś z tych kin po otwarciu?

Ten projekt robi furorę na całym świecie. Na zdjęciach pozują tu gwiazdy ze swoimi młodszymi wcieleniami!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów