Film "Kevin sam w domu" i serial "Przyjaciele" łączy więcej niż dotychczas myśleliśmy

Redakcja 02.01.2017
Kadr z filmu "Kevin sam w domu"
Fotografia: East News

Zadziwiający jest fakt, że tego odkrycia dokonano dopiero teraz - 12 lat od zakończenia emisji "Przyjaciół". 

"Kevin sam w domu" i "Przyjaciele" - dwa wielkie telewizyjne hity, które na całym świecie cieszą się ogromną popularnością. Mimo że od ich premiery minęło już wiele lat, wciąż są tacy, którzy te właśnie produkcje oglądają z zapartym tchem. Dziś okazuje się, że łączy je więcej niż mogłoby się wydawać.

"Kevin sam w domu" na ekranach zadebiutował w 1990 roku. To opowieść o ośmioletnim chłopcu, który z powodu zamieszania zostaje sam w domu. Jego rodzice zapominają o nim śpiesząc się na samolot lecący do Paryża. Choć wydaje się to niedorzeczne, ośmiolatek zostaje sam w domu i musi stawić czoła dwóm włamywaczom, którzy chcą obrabować jego rodzinny dom. Słynny komediowy hit każdego roku w Polsacie oglądają miliony widzów. 

Z kolei "Przyjaciele" to serial telewizyjny, który na małym ekranie zadebiutował w 1994 roku. Opowiada o losach szóstki przyjaciół, którzy mieszkają i pracują w Nowym Jorku. Serial wypromował wiele gwiazd, a jego odcinki wciąż emitują staje telewizyjne. 

Co łączy te dwie kultowe produkcje? Okazuje się, że dom na przedmieściach Chicago, w którym mieszka rodzina McCallisterów i którego tak zawzięcie bronił ośmiolatek w filmie Chrisa Columbusa, w dziesiątym sezonie "Przyjaciół" kupili Monica Geller (Courteney Cox) i Chandler Bing (Matthew Perry). Tego odkrycia dokonali pracownicy firmy producenckiej 22 Vision, a swoimi rewelacjami podzielili się z internautami publikując na kanale YouTube krótki film, który szybko zdobył w sieci popularność. 

Widok z okna jest identyczny
Fotografia: www.youtube.com

Widok z okna jest identyczny

Dwie produkcje, jeden widok

Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy to oczywiście widok z okna. Okazuje się, że widok z salonu w filmie "Kevin sam w domu" jest identyczny jak ten w "Przyjaciołach". Kolejną identyczną rzeczą jest brama garażowa rodziny Murphy, którzy są sąsiadami Kevina. 

Jak to możliwe? Jak donosi Businessinsider.com.pl, twórcy "Przyjaciół" wykorzystali nagrania zrealizowane podczas zdjęć do "Kevina samego w domu" i właśnie za ich pomocą wykreowali otoczenie nowego domu Monici i Chandlera. Oczywiście, wnętrze domu zbudowane zostało w studiu telewizyjnym. Jednak, kultowy już dom Kevina istnieje naprawdę, a przynajmniej jego część. Znajduje się w miejscowości Winnetka w stanie Illinois. W filmie pojawiła się jego kuchnia wraz z głównymi schodami, piwnica i większa część pierwszego piętra. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów