Kariera aktora "Ślepnąc od świateł" nabrała tempa! Teraz opowiada o najnowszej roli

Kamil Nożyński w czarnej czapce i szaliku w kratę podczas spotkania z twórcami "Ślepnąc od świateł"
Fotografia: Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Dopiero co zadebiutował w serialu HBO, a już otrzymał angaż do pełnometrażowej produkcji. Kamil Nożyński jest bez wątpienia polskim odkryciem 2018 roku!

Czegoś takiego nikt się nie spodziewał! Kamil Nożyński do niedawna znany był wyłącznie fanom rapu jako Saful z ekipy Dixon37. W tym roku zadebiutował jednak na srebrnym ekranie. Wcielił się w postać głównego bohatera w ekranizacji książki Jakuba Żulczyka "Ślepnąc od świateł" HBO. Choć był to jego debiut, trzeba przyznać, że nieźle sobie poradził. Dziś już wiemy, że nie był to jedynie epizod w jego karierze aktorskiej. Już pod koniec listopada ogłosił, że zagra w filmie słowackiego reżysera. Teraz opowiedział o najnowszej roli.

Zobacz także: 5 seriali, o których było najgłośniej w tym roku! Widziałeś wszystkie? 

Kamil Nożyński o roli w filmie "The Report"

Film "The Report" to koprodukcja czterech krajów: Czech, Polski, Niemiec i Luksemburga. Opowiadać będzie historię dwóch Żydów, którzy podjęli próbę ucieczki z obozu koncentracyjnego Auschwitz. 

To prawdziwa historia ucieczki z obozu Auschwitz dwóch słowackich Żydów, którzy dostarczyli dowody na to, co się dzieje za murami. Gram członka ruchu oporu w obozie, polskiego Żyda, który wraz z grupą innych pomaga Słowakom w ucieczce - powiedział Nożyński w rozmowie z "Wprost". 

Okazuje się, że ta rola stała się dla niego wyzwaniem nie tylko filmowym, ale przede wszystkim emocjonalnym. Już na planie Nożyński poczuł emocje, które zapewne będą towarzyszyły widzom podczas oglądania tej produkcji.

Gdy przyjechałem na plan, poczułem ból, grozę i smutek, czyli to, co każdy Polak czuje, zwiedzając Auschwitz. Gdy założyłem pasiaki, czułem, że mnie kompletnie rozbroiło - powiedział raper.

Kamil Nożyński nie jest jedynym polskim aktorem, który wystąpi w "The Report". Obok niego na ekranie pojawią się również: Wojciech Mecwaldowski, Jacek Beler, Ksawery Szlenkier, Piotr Polak, Olek Mincer i Justyna Wasilewska. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Zobacz także: 5 seriali 2019 roku, których nie możemy się doczekać!

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Kochamy polskie seriale! Niektóre z nich przeszły już do kanonu najlepszych seriali wszech czasów. Mogą stawać w szranki z zagranicznymi produkcjami.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów