Zac Efron w filmie o Tedzie Bundym. Wypada naprawdę przerażająco!

Julita Buczek 07.02.2019
Zac Efron w roli mordercy
Fotografia: Instagram @starkevans

"Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile" to film trzymający w napięciu oraz taki, który musi obejrzeć każdy fan historii opartych na faktach. Rola Zaca Efrona z pewnością otworzy mu drzwi do dalszej kariery i zerwie z wizerunkiem grzecznego chłopca.

"Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile" to jedna z najgłośniejszych produkcji, które pojawiły się na festiwalu filmów niezależnych Sundance w 2019 roku. Gorącą atmosferę wokół filmu podgrzewają oskarżenia wobec jego twórców, którym zarzuca się promowanie osoby seryjnego mordercy. Czy będziemy mieli szansę obejrzeć produkcję na popularnej platformie streamingowej?

Zobacz także: "Polar" Netflixa wzbudza kontrowersje od samej premiery. Wszystko przez brutalne sceny seksu

Netflix kupuje prawa do produkcji?

Do sieci trafiła informacja, że prawa do filmu zostały sprzedane jednej z największych platform streamingowych. Jak podaje "The Hollywood Reporter", Netflix miał kupić prawa do filmu za 9 milionów dolarów. Produkcja miałaby być dostępna na platformie dopiero po premierze kinowej filmu.

O czym będzie "Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile"?

Film opowiada historię życia Teda Bundy'ego. W głównej roli zobaczymy Zaca Efrona, który ma przed sobą bardzo trudne wyzwanie aktorskie. Ted Bundy był jednym z najgroźniejszych seryjnych morderców w historii USA. W latach 1974-1978 popełnił wiele morderstw (funkcjonariusze prawa potwierdzili tylko 20 z nich). Policja długo nie mogła go schwytać, a kiedy doszło do zatrzymania, Bundy wyparł się któregokolwiek z zarzucanych mu czynów. Dopiero po ponad dekadzie przyznał się do 30 zbrodni, których dopuścił się na terenie aż 6 stanów.

  • Jego ofiary miały od 12 do 26 lat i w każdym z przypadków były to kobiety rasy białej. Jak wykazało późniejsze śledztwo, Ted porywał je najczęściej w miejscach publicznych. Wykorzystywał swój urok osobisty, aby wzbudzić wśród ofiar zaufanie, udawał złamanie, by wywołać ich litość lub podawał się za przedstawiciela władzy. 24 stycznia 1989 roku, o godzinie 7:06, 42-letni Ted Bundy został stracony na krześle elektrycznym.

Zac Efron o produkcji "Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile" i swojej roli

Kiedy do mediów dotarła informacja, kto wcieli się w rolę mordercy, padły pytania, czy wybór Efrona to dobry pomysł. Kontrowersję budził fakt, że aktor do tej pory kojarzony głównie z "High School Musical" i innych komedii miałby zagrać najgroźniejszego przestępcę USA. Zakładano, że 31-latek nie udźwignie tak trudnej roli. Pokaz filmu na festiwalu Sundance pokazał, że niesłusznie. Film został bardzo dobrze odebrany, a kreacja Efrona doceniona przez krytyków.

Zac Efron jako Bundy jest zaskakująco dobry: magnetyczny, zuchwały, zaangażowany i doskonale obsadzony - pisze magazyn "Variety".

Zac Efron uchwycił zabójczy urok Teda Bundy'ego - czytamy w "The Wrap".

Krytyka filmu o seryjnym mordercy

Twórcy filmu spotkali się z zarzutami o gloryfikowanie Bundy'ego. Jedna z ocalałych ofiar (Kathy Kleiner Rubin) uważa, że film zbyt powierzchownie traktuje kwestię popełnionych przez niego zbrodni. W wypowiedzi dla "TMZ" stwierdziła jednak, że nie widzi problemu w tym, że w rolę mordercy wciela się przystojny aktor i chce, aby film pokazał, jakim człowiekiem był Ted Bundy: czarującym mężczyzną, który zwodził pozorami, a tak naprawdę skrywał bardzo mroczną naturę.

Film "Podły, okrutny, zły"

Film ma przedstawić Teda Bundy'ego, jako człowieka, który pod maską niewinnego i schludnego wyglądu skrywa mroczną tajemnicę. Zostanie również pokazana relacja, która łączyła go z Liz Kloepfer. Kobieta utrzymywała, że nie wiedziała o zbrodniach, które popełnił Bundy. Oboje tworzyli przykładny wzór rodziny, który runął, gdy Ten został oskarżony o makabryczne zbrodnie. Losy Bundy'ego śledziła cała Ameryka, a proces transmitowany był na żywo w telewizji. Film pokazuje również fenomen mordercy, który potrafił owinąć sobie wokół palca napotkane na swojej drodze kobiety. Jeszcze podczas procesu, wiele jego "fanek" przyjeżdżało na salę sądową. Zakochane w nim kobiety przez cały czas wierzyły w jego niewinność. Partnerka Bundy'ego mus zdecydować, komu wierzy, ale jednocześnie pamiętać o tym, żeby chronić swoją malutką córeczkę.

Kiedy premiera "Podły, okrutny, zły"?

Produkcja wzbudziła bardzo wiele kontrowersji, dlatego fani kina opartego na faktach nie mogą doczekać się jego premiery w Polsce. Nastąpi to już niedługo, bo Polska premiera zaplanowana jest na 10 maja 2019 roku.

Obejrzycie ten film?

Zobacz także: Seriale idealne na zimowy wieczór. 11 produkcji, które ocieplą mroźne wieczory

Te filmy, to horrory oparte na faktach. Wiedzieliście o tym?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów