Jest oficjalny zwiastun filmu "Kler" Smarzowskiego. Czy tak w rzeczywistości wygląda polski Kościół?

Anna Respondek 08.08.2018
"Kler"
Fotografia: Youtube/KinoSwiatPL

Sceny seksu, pijaństwo i chęć zysku. Właśnie tak w filmie Smarzowskiego wygląda polski Kościół. 

W ostatnich latach na jaw wyszło wiele skandali związanych z duchownymi, również tymi pochodzenia polskiego. Pomimo tego Kościół w Polsce wciąż zajmuje niezwykle ważne miejsce w sercach Polaków, a duchowni niewątpliwie mają duży wpływ na bieżące wydarzenia polityczne. 

Nowy zwiastun filmu "Kler" Smarzowskiego

Temat związany z szerzącą się w kościele pedofilią i obłudą nie jest łatwy, a poruszanie go wydaje się wręcz niebezpieczne. Na szczęście Wojciech Smarzowski nie boi się "wsadzić kij w mrowisko", co pokazuje w swoim najnowszym dziele. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu "Kler", który pokazuje życie prywatne kapłanów. Seks, pijaństwo, chęć zysku i pedofilia to tylko niektóre "grzechy" księży wyciągnięte na światło dzienne. 

Oprócz kontrowersyjnej fabuły mocną stroną filmu jest oczywiście obsada. W głównych rolach zobaczymy między innymi Janusza Gajosa, Roberta Więckiewicza, Arkadiusza Jakubika czy Jacka Braciaka. W role kobiece wcieliły się Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Henrykę Talar i Izabelę Kunę

Dzień po opublikowaniu w sieci trailera filmu, zniknął on z portalu Youtube.pl z oficjalnego konta dystrybutora Kino Świat. Jednak jak podają przedstawiciele dystrybutora, chodzi jedynie o małe poprawki, które muszą zostać nałożone na zwiastun.

Zwiastun bez poprawek dystrybutora:

Zobacz także: Czy ksiądz ma prawo żądać opłat za sakramenty? Pytanie prowadzącego "DD TVN" zaskoczyło gościa

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów