John Legend wyprodukuje kolejny serial. Muzyk ma dobry filmowy rok

Redakcja 26.10.2016
John Legend
Fotografia: East News

Celebryta, który kojarzy się z bankietami i z żoną - gwiazdą Instagrama, ma na co dzień ręce pełne roboty. I radzi sobie z tym świetnie.

Mało kto wie, ale John Legend oprócz tego, że jest płodnym twórcą muzyki, profesjonalnie zajmuje się również filmami i serialami. Stworzył utwory do prawie stu produkcji, między innymi do "La La Land", "Selmy" (za "Glory" otrzymał Oscara), czy do "Django", a także zajmuje się produkcją ścieżek dźwiękowych. Jednak jego prawdziwą pasją wydaje się być produkcja filmowa.

John Legend ma na swoim koncie około 13 obrazów , w tym wspomniany wcześniej "La La Land", a trzy dopiero powstaną. Ponadto magazyn "Paper" podał, że muzyk zaczyna pracę nad serialem, który ma szansę zainteresować szeroką publiczność. To jest dobry rok dla Johna Legenda jako filmowca. Pod koniec stycznia 2016 roku odbyła się premiera "Southside with You" o początkach miłości Michelle i Baracka Obamów, w której przyszłą Pierwszą Damę zagrała zdobywająca uznanie krytyki i widzów modelka Tika Sumpter. W marcu stacja WGN America wyemitowała pierwszy sezon serialu "Underground", którego Legend był producentem wykonawczym. Ta historia czarnoskórych niewolników, którzy marzą o tym, aby uciec z plantacji była pozytywnie odebrana przez lokalnych krytyków, dlatego jej miłośnicy doczekają się drugiego sezonu. 

Misja sztuki

Tym razem muzyk również poruszy temat związany z bolesną historią czarnoskórych w USA. Serial "Black Wall Street" będzie opowieścią o zamieszkach, do których doszło w 1921 roku w oklahomskiej Tulsie, podczas których zginęło 300 dobrze sytuowanych czarnoskórych. To wydarzenie nie posiada dużej dokumentacji, jednak uznawane jest za jedno z największych masakr w historii Ameryki. Serial ponownie będzie emitowany na kanale WGN, ponieważ firma produkcyjna Johna, Get Lifted Film Co. współpracuje z tą stacją.

Jesteśmy podekscytowani wizją rozbudowy współpracy naszej firmy z WGN America. Nasza dotychczasowa współpraca przebiegała fantastycznie. Co więcej, nie możemy doczekać się pracy z naszą przyjaciółką Tiką Sumpter, która pomoże nam opowiedzieć tę niesamowitą historię, o której wielu ludzi nawet nie słyszało – powiedział współpracownik Legenda, Mike Jackson z Get Lifted.

Wygląda na to, że muzyk nie tylko rozwija swoje pasje, ale robi wszystko, aby historie wcześniej nieopowiedziane i przez lata ukrywane dotarły do jak najszerszej liczby odbiorców. Obrazy produkowane przez Johna Legenda prezentują czarnoskórych jako rasę zgnębioną, ale dzielną. Wśród jej członków żyją ludzie, którzy są prawdziwymi legendami, nie tylko dlatego, że mają taki pseudonim artystyczny.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów