Film o Ryszardzie Kapuścińskim z szansą na prestiżową nagrodę filmową!

"Jeszcze dzień życia" - kadr z filmu
Fotografia: Materiały prasowe/NEXT FILM

Polskie filmy są coraz bardziej doceniane na świecie. Teraz jeden z nich, o słynnym korespondencie wojennym, ma szansę na prestiżową, europejską nagrodę.

"Jeszcze dzień życia" to książka Ryszarda Kapuścińskiego o jego wyprawie do ogarniętej wojną Angoli. Damian Nenow oraz Raúl de la Fuente to reżyserzy, którzy postanowili na jej podstawie stworzyć film o tym samym tytule. Produkcja jest o tyle oryginalna, że została utrzymana w formie animowanej. Teraz została doceniona i zdobyła nominację do jednej z najbardziej prestiżowych nagród europejskich.

"Jeszcze dzień życia" z szansą na nagrodę

15 grudnia w hiszpańskiej Sewilii odbędzie się Gala wręczenia 31. Europejskich Nagród Filmowych. Przyznawane są one przez Europejską Akademię Filmową, więc śmiało możemy nazwać je europejskimi Oscarami. Prezydentem Akademii jest Wim Wenders, a przewodniczącą komisji jest polska reżyserka, Agnieszka Holland. W ubiegłym roku w kategorii Najlepszego Europejskiego Pełnometrażowego Filmu Animowanego triumfował również polski "Twój Vincent". Teraz przyszedł czas filmu "Jeszcze dzień życia". Czy powtórzy sukces filmu o Vincencie Van Goghu?

"Jeszcze dzień życia" to koprodukcja pięciu państw. Animowany film dokumentalny został stworzony przez twórców z takich krajów jak: Polska, Belgia, Hiszpania, Niemcy oraz Węgry i ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy. Polska premiera festiwalowa produkcji odbyła się podczas 18. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu. "Jeszcze dzień życia" do kin wejdzie 2 listopada. Dubbing do polskiej wersji językowej podłożyli: Marcin Dorociński, Arkadiusz Jakubik, Olga Bołądź oraz Tomasz Borkowski.

Zobacz także: Najlepsze filmy wojenne w historii kina. TOP 50

Jeszcze dzień życia
Fotografia: Materiały promocyjne/NEXT FILM
Jeszcze dzień życia
Fotografia: Materiały promocyjne/NEXT FILM
Jeszcze dzień życia oficjalny plakat
Fotografia: Materiały promocyjne/NEXT FILM

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Nie przepadasz za polskim kinem? Być może nie widziałeś jeszcze tych filmów! W galerii zobaczysz polskie produkcje, które są najlepiej ocenione przez widzów w historii. Być może po nich właśnie zmienisz zdanie co do polskiego kina.  

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów