Jared Leto chce zagrać legendarnego muzyka w jego biografii

Magdalena Barszczak 01.06.2018
Jared Leto
Fotografia: East News

Będzie kolejny Oscar?

Jared Leto, zdobywca Oscara za drugoplanową rolę męską w filmie "Witaj w klubie", ma ochotę na nowe kinowe wyzwanie. Aktor, który jest także liderem w zespole Thirty Seconds to Mars, chce wcielić się w legendarnego muzyka Jeffa Buckleya w jego filmowej biografii.

Zobacz także: Znamy już prawdziwą historię Jareda Leto i zielonego płaszcza Gucci

Produkcja ma być wzorowana na książce Jeff Buckley: From Hallelujah To The Last Goodbye, która ukazała się w 21. rocznicę tragicznej śmierci artysty. Jej autorem jest Dave Lory, menedżer Buckleya. W podcaście Desperate Times Lory opowiedział o wielkim zainteresowaniu, jakie wzbudziła w filmowym światku. Być może to kwestia czasu, jak zostanie zekranizowana.

Dwie osoby, które czytały książkę – nie mogę zdradzić ich imion, bo jeszcze się nie zgodziły – powiedziały: „Historia Jeffa Buckleya nie została opowiedziana, a my jesteśmy jego wielkimi fanami”. To dopiero początek. Jeden z nich dodał: „Wow, tu jest historia miłosna! Poznałeś żonę w trasie z Jeffem Buckleyem. Ożeniłeś się, macie dwójkę dzieci. Jest też tragedia i muzyczny geniusz. Tu jest wszystko, czego potrzeba! - mówił.

Jared Leto zagra Jeffa Buckleya?

Wszystko wskazuje na to, że chodzi o wielkie nazwiska. Podobno grą w filmie zainteresowało się kilka gwiazd kina, m.in. Jared Leto i Christian Bale

Jared Leto chciałby go zagrać. Wiem, że spadkobiercy Jeffa próbowali zrobić film, ale zaliczyli kilka falstartów. Ale jest sporo chętnych, w tym parę osób, które chciałaby zagrać mnie. Zobaczymy. (...) Słyszałem, że mnie zagrać chciałby Christian Bale. To duży komplement, bo nie wyglądam tak dobrze. - kontynuował.

Jeff Buckley, który utonął w rzece Wolf 29 maja 1997 roku, był jednym z najważniejszych artystów lat 90. Jego debiut i zarazem jedyny album "Grace" z kultowym coverem "Hallelujah" Leonarda Cohena, zachwycił dziennikarzy oraz fanów na całym świecie. 

Myślicie, że Leto nadaje się do roli Buckleya?

Zobacz także: Jared Leto zagra Andy'ego Warhola. To trudne zadanie, ale aktor marzył o takiej szansie

Autor: Magdalena Barszczak

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów