08.06.2017 13:42

Jakub Gutkowski zwycięzcą Papaya Young Directors 2017

Jakub Gutkowski, autor filmu ‘Back’ dla Link4, zwycięzcą Papaya Young Directors 201.

Jakub Gutkowski zwycięzcą Papaya Young Directors 2017

Fotografia: Maciej Ryter

Oprócz Grand Prix spośród 21 filmów finałowych Jury przyznało I i II Nagrodę, Nagrodę Heliografu i Nagrodę Panavision, a Papaya przyznała dodatkowe Wyróżnienie. W tegorocznej edycji młodzi twórcy nadesłali 1076 eksplikacji reżyserskich, z których 51 osobowe Jury wyłoniło 21 treatmentów do realizacji.

Uczestnicy na stworzenie finałowych prac dla Allegro, Black Red White, Co Jest Grane 24, Hortex, Huawei, Link4, Mastercard, Radio Zet Chilli i Rossmann mieli miesiąc. Grand Prix i 30 tysięcy złotych za film dla Link4 ‘Back’ otrzymał Jakub Gutkowski, absolwent Wydziału Sztuki i Mediów na ASP w Warszawie. Pierwszą nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych Jury przyznało Albertowi Bana za film dla marki Radio Zet Chilli. Paweł Labe za film dla Allegro ‘Oszukać Śmierć’ otrzymał II Nagrodę i 10 000zł. Jury wyróżniło także sztukę operatorską i przyznało Nagrodę Heliografu, w wysokości 10 000zł, Przemysławowi Jękoszowi, za zdjęcia do filmu Allegro ‘Głośne Taśmy’.

Nagroda Panavision, również o wartości 10 000zł, przyznana została reżyserce Annie Kasperskiej i operatorowi Marcinowi Morawickiemu za film dla marki Black Red White ‘Z Tobą przez życie’. Dodatkowo organizator konkursu, dom produkcyjny Papaya Films, przyznał specjalne wyróżnienie za film Allegro ‘Bokser’ w reżyserii Grzegorza Gospodarek, stworzony na podstawie reportażu Bartosza Bobkowskiego. W filmie występują Sebastian Grzywacz, niewidomy od 9 lat bokser i legenda polskiej sceny bokserskiej, trener kadry olimpijskiej na Igrzyska w RIO Zbigniew Raubo.

Konkurs Papaya Young Directors organizowany jest od 2014 roku, a Gala finałowe na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych imprez w branży reklamowej i filmowej. Wszystkie nagrodzone prace można zobaczyć na stronie konkursu www.papayayoungdirectors.com.

Tak prezentuje się zwycięski klip:

Jakub Gutkowski

Fotografia: Maciej Ryter