Piotr Woźniak-Starak był znanym producentem filmowym. "Bogowie" i "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" wyszły spod jego skrzydeł

Piotr Woźniak-Starak w czarnej koszulce na scenie
Fotografia: Agnieszka Sniezko/East News

Piotr Woźniak-Starak nie był jedynie mężem Agnieszki Woźniak-Starak. To ceniony polski producent filmowy. Z jego wytwórni pochodzą "Bogowie" oraz "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej".

Piotr Woźniak-Starak był znanym producentem filmowym. Polscy aktorzy i reżyserzy uwielbiali z nim współpracować, o czym świadczy również to, jak wiele osób żegna go wzruszającymi słowami. Niektórzy nawet nie wiedzą, że Woźniak-Starak wyprodukował kilka naprawdę głośnych i bardzo dobrych produkcji! Przedstawiamy wam najpopularniejsze filmy, które wyszły spod skrzydeł wytwórni męża Agnieszki Woźniak-Starak. Wśród nich są doceniane na świecie produkcje!

Zobacz także: Edward Miszczak żegna Piotra Woźniaka-Staraka. "Serce pęka"

„Bogowie”

W 2014 roku Polacy oszaleli na punkcie tego filmu! Łukasz Palkowski i Krzysztof Rak stworzyli produkcję, która opowiadała o najsłynniejszym polskim kardiochirurgu, którym był Zbigniew Religa. W postać lekarza wcielił się Tomasz Kot, który był rewelacyjny w tej roli. Świadczy o tym m.in. fakt, że otrzymał za nią Orła oraz Złotego Lwa dla najlepszego aktora.

Bogowie” zostali docenieni nie tylko ze względu na aktorów. Film na swoim koncie miał aż 7 Orłów oraz 11 Złotych Lwów. Oprócz Kota w produkcji wystąpili: Piotr Głowacki, Kinga Preis, Rafał Zawierucha oraz Magdalena Czerwińska. Jak podaje Onet, "Bogowie" zajmują 23. pozycję na liście najchętniej oglądanych filmów po 1989 roku. 

„Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”

Piotr Woźniak-Starak był bardzo zaangażowany w tworzenie tego filmu. Nie tylko ingerował w jego nagrywanie, ale również razem z całą ekipą mocno go promował na całym świecie. Występował na czerwonym dywanie u boku aktorki Magdaleny Boczarskiej, z którą się zaprzyjaźnił, jak również reżyserki produkcji Marii Sadowskiej. Artystka wspomina współpracę z nim po jego śmierci w pięknych słowach.

Piotrek był wizjonerem! Miał fantastyczne pomysły filmowe i niespotykany w Polsce rozmach. Zawsze myślał szeroko również o sensie artystycznym… Bardzo wiele mu zawdzięczam. To on przekonał inwestorów, że kobieta taka jak ja będzie dobrym reżyserem wysokobudżetowego filmu jak „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, co wcale nie było oczywiste. Dbał o każdy najmniejszy szczegół i drobiazgowo przygotowywał każdy detal swoich filmowych projektów – napisała Sadowska na Instagramie.

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” również zyskała sympatię widzów na całym świecie. Był to wyjątkowy film, który zaowocował wyjątkowymi relacjami. Magdalena Boczarska wielokrotnie podkreślała, że dzięki produkcji zyskała przyjaciół w osobach Piotra Woźniaka-Staraka i Agnieszki Woźniak-Starak.

Zobacz także: Magdalena Boczarska przyjaźniła się z Woźniakiem-Starakiem. Wzruszająco opowiada o ich relacji

„Ukryta gra”

8 listopada na ekrany kin wejdzie głośna produkcja, której producentem również był Woźniak-Starak. „Ukryta gra” to film polskich twórców z międzynarodową obsadą. W filmie występują m.in.: Robert Więckiewicz, Bill Pullman, Lotte Verbeek, James Bloor oraz Corey Johnson. To trzymający w napięciu thriller, który oficjalną premierę będzie miał podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Piotr Woźniak-Starak niestety nie dożył tej premiery.

W filmowym portfolio Piotra Woźniaka-Staraka znajdują się jeszcze mniej głośne filmy jak: „Warsaw Dark”, „Big Love” oraz „Mazurek”. Milioner wraz z przyjaciółmi prowadził wytwórnię filmową Watchout Studio. Jego współpracownicy pożegnali go we wzruszającym wpisie.

Stworzył własny, autorski model realizacji filmowej, pozwalający na precyzyjne osiąganie celów oraz unikatową współpracę całego zespołu. Pozostawił trwały ślad w historii polskiej i światowej kinematografii, jako producent m.in. wielokrotnie nagradzanych filmów „Bogowie” i „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, które cieszyły się w Polsce większym zainteresowaniem niż hollywoodzkie produkcje – napisali współpracownicy Woźniaka-Staraka.

We wpisie pojawiła się także informacja, że już producent miał w planach debiut reżyserski. Los jednak zweryfikował te zamiary.

Piotr Woźniak-Starak zmarł 18 sierpnia 2019 roku.

Zobacz także: Ostatni film Piotra Woźniaka-Staraka. Zobaczymy go w listopadzie

Nie tylko Woźniak-Starak. Ci znani artyści również odeszli od nas w 2019 roku.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów