Jakie filmy warto zobaczyć w kinie w lutym? Oto 7 najciekawszych propozycji

Katarzyna Leszczyńska 02.02.2018
Jakie filmy warto zobaczyć w lutym?
Fotografia: YouTube

Na co warto pójść do kina w lutym? Na ekranach zobaczymy sporo filmów nominowanych do Oscarów. 

Każdego miesiąca w kinie pojawia się wiele interesujących produkcji, które warto zobaczyć. Luty jest pod tym względem wyjątkowy, ponieważ niektóre z tych filmów otrzymały już nominacje do najważniejszej nagrody filmowej, Oscara. Warto zatem zapoznać się z niektórymi z nich i sprawdzić, czy Akademia Filmowa miała rację w swoich typach. A już 4 marca przekonamy się, kto ostatecznie wygra statuetki. Jakie zatem premiery filmowe warto zobaczyć w lutym?

Zobacz także: Znamy nominacje do Oscarów 2018. Kto w tym roku powalczy o statuetkę? "Twój Vincent" będzie polskim akcentem

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Film opowiada niezwykłą historię matki, która po śmierci córki w akcie zemsty wynajmuje powierzchnię reklamową na billboardach, na których umieszcza prowokacyjny przekaz. Kobieta w ten sposób próbuje poruszyć sumienie zabójcy swojego dziecka. Film utrzymany jest w bardzo westernowym klimacie. Jest nominowany do Oscara aż w siedmiu kategoriach, w tym głównej za Najlepszy film. Premiera 2 lutego.

Pełnia życia

Niezwykła opowieść o wielkiej miłości, wsparciu oraz poświęceniu, stworzona przez Brytyjczyków. Historia młodego mężczyzny, który ma wielkie marzenia, w pewnym momencie jednak w ich realizacji przeszkadza mu okrutna choroba. W rolach głównych nominowany w ubiegłym roku do Oscara za „Przełęcz ocalonychAndrew Garfield oraz Claire Foy, która wciela się w postać królowej Elżbiety II w serialu „The Crown”. Premiera 2 lutego.

Disaster Artist

Film opowiada historię bardzo specyficznego reżysera, Tommy’ego Wiseau, który stworzył film „The Room” nazywany przez krytyków „Obywatelem Kanem” wśród najgorszych filmów. Choć produkcję stworzoną przez niego faktycznie trudno się ogląda, film oparty na życiorysie Wiseau jest jego całkowitym przeciwieństwem. Warto go zobaczyć w dużej mierze dla roli Jamesa Franco, który wcielając się w postać głównego bohatera stworzył swoją rolę życia. Film nominowany jest do Oscara za Najlepszy scenariusz adaptowany. Premiera 9 lutego.

Kształt wody

Guillermo del Toro stworzył bardzo artystyczny film, który w wielu momentach jest mocno surrealistyczny. Choć „Kształt wody” nie spodoba się każdemu, warto go zobaczyć z kilu względów. Przede wszystkim dla roli Sally Hawkins, która przez cały film grała niemą postać. Wszystkie emocje, których było naprawdę wiele, okazywała mimiką i gestykulacją. Sama tematyka również nie jest dość oczywista. Film wygrał dwie z siedmiu nominacji do Złotych Globów, a podczas tegorocznych Oscarów powalczy w aż trzynastu kategoriach, co świadczy o tym, że może zostać wielkim wygranym jubileuszowej gali. Premiera filmu 16 lutego.

Czwarta władza

Choć o tym filmie krążą różne głosy, z całą pewnością porusza istotną tematykę. Dwóch wydawców „The Washington Post” walczy z amerykańskim rządem o prawo do ujawnienia szokujących informacji ukrywanych przez władze od około czterdziestu lat. Historia oparta jest na faktach. Główne role w filmie Stevena Spielberga odgrywają Tom Hanks oraz Meryl Streep, która za stworzenie tej postaci otrzymała nominację do Oscara. Premiera w kinach 16 lutego.

Pomiędzy słowami

Bardzo interesująca produkcja, która powstała przy współpracy polskich twórców z Niemcami i Holendrami. W rolach głównych zobaczyć będziemy mogli Jakuba Gierszała i Andrzeja Chyrę. Co ciekawe cały film utrzymany jest w czarno-białych kolorach, niczym w starym kinie. Produkcja ma już na swoim koncie różne prestiżowe nagrody, w tym trzy Złote Lwy. Premiera filmu odbędzie się 16 lutego.

Nić widmo

Słynny londyński krawiec z lat pięćdziesiątych, Reynolds Woodcock ubierał wiele gwiazd brytyjskich, w tym rodzinę królewską. Jego życie obróci się do góry nogami, gdy zakocha się w niezwykłej Almie. Film nominowany jest w sześciu kategoriach, w tym za Najlepszy film. Szansę na Oscara ma Daniel Day-Lewis, który w produkcji wciela się w głównego bohatera. Premiera filmu 23 lutego.

Zobacz także w poniższej galerii, jakie były najlepsze filmy 2017 roku:

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów