Holland zapowiada nowy serial. Nie uwierzycie, kogo będzie dotyczył!

Julita Buczek 15.02.2019
Agnieszka Holland opowiada o serialu
Fotografia: Instagram @gareth_jones_movie

Agnieszka Holland na festiwalu filmowym w Berlinie zapowiedziała, że planuje wyreżyserować nowy serial. Sprawdźcie, jaką produkcję ma w planach!

Festiwal filmowy w Berlinie to idealna okazja dla reżyserów do pochwalenia się, nad jakimi projektami zamierzają pracować. Właśnie ten moment wykorzystała Agnieszka Holland, która zdradziła swoje serialowe plany na najbliższe miesiące. Reżyserka wyjawiła, że zamierza rozpocząć prace nad serialem poświęconym Cesarzowi Francuzów.

Zobacz także: Czy "Zimna wojna" zdobędzie Oscara? Agnieszka Holland ocenia szanse filmu

Napoleon Bonaparte w nowej produkcji Holland

Za scenariusz będą odpowiadać Ethan Reiff oraz Cyrus Voris, którzy byli odpowiedzialni za "Kuloodpornego" czy "Uśpioną komórkę". Dla Holland nie będzie to pierwsza przygoda z tworzeniem serialu, reżyserka była odpowiedzialna za takie produkcje, jak "1983", "The First. Misja na Marsa", "House of Cards" czy "Ekipę".

  • Na festiwalu zostały przedstawione bardzo zdawkowe informacje, jednak serial ma głównie koncentrować się na kulcie Napoleona i jego wpływie na współczesną politykę.

Było już wiele prób zekranizowania życia Napoleona, zaczynając od Kubricka, a na pomyśle miniserialu kończąc, ale to się nigdy nie udawało, więc myślę, że teraz jest najwyższy czas - powiedziała Holland.

Agnieszka uznała, że miniserial jest zbyt krótki na opowiedzenie całej historii, dlatego producenci podjęli się stworzenia kompletnego serialu. Fabuła będzie dotyczyć nie tylko francuskiego przywódcy w ujęciu politycznym, ale również jego zagwozdek miłosnych.

Nie chcemy dramatu politycznego. Chcemy pokazać wszystkie zawiłości człowieka, który dla jednych był aniołem i wielką nadzieją, a dla innych - złoczyńcą i mordercą - dodała reżyserka.

Podczas castingów zostało wybranych aż trzech aktorów, którzy mają zagrać Napoleona na różnych etapach jego życia. Holland zwróciła również uwagę na niezwykły przekaz, który widzowie odnajdą w jej serialu. Ma pokazać on, że historia lubi zataczać koło i zwrócić uwagę na to, co dzieje się we współczesnej Europie.

W tej specyficznej politycznej atmosferze eksplorowanie takiej postaci jak Napoleon wydaje się niezwykle inspirujące i potrzebne - wyznała Agnieszka.

Zobacz także: Wybrano najważniejsze dzieła europejskiego kina. Na liście znalazł się polski film

W czołgu siedzi pies i żołnierz.
Rozwiąż quiz

Oglądałeś serial "Czterej pancerni i pies"? Koniecznie sprawdź, jak dobrze go pamiętasz

W czołgu siedzi pies i żołnierz.

1. Jak wabi się pies Janka, jeden z członków załogi czołgu?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów