Helen Mirren w ostrych słowach o Netflixie! Tego się po niej nie spodziewaliśmy

Helen Mirren w białej koszuli i spódnicy w panterkę na CinemaCon
Fotografia: ENT/SplashNews.com/East News

Platforma Netflix od dłuższego czasu budzi ogromne emocje w świecie filmowym. Najpierw zaatakował ją Steven Spielberg. Teraz Helen Mirren wypowiada się o niej w mocnych słowach.

Niedawno pisaliśmy o tym, że Steven Spielberg zaatakował Netflixa i stwierdził, że produkcje stworzone przez najpopularniejszą platformę streamingową na świecie nie powinny być nagradzane w prestiżowych rankingach. Miało to miejsce po sukcesie filmu "Roma", który zdobył Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny. Teraz swoje zdanie na temat platformy Netflix wyraziła legendarna aktorka Helen Mirren. Gwiazda nie szczędziła ostrych słów.

Zobacz także: Netflix usunie aż 80 filmów i seriali. Wiemy, co i kiedy zniknie! 

Helen Mirren krytykuje Netflixa

Afera związana z Netflixem wybuchła jeszcze w ubiegłym roku, gdy na festiwalu w Cannes nie chciano pokazywać filmów wyprodukowanych przez platformę. Teraz sytuacja odmieniła się, a "Roma" zgarnęła wiele prestiżowych nagród na różnych festiwalach. W tym 3 Oscary. Takie docenienie filmu Netflixa nie spodobało się Spielbergowi, który uważa, że stanowi to zagrożenie dla produkcji kinowych.

Helen Mirren swoje zdanie na temat platformy streamingowej wyraziła przy okazji ostatniego CinemaCon. Doszło na nim właśnie do dyskusji na temat Netflixa. Helen Mirren na targach przebywała z okazji promocji najnowszego filmu z jej udziałem "The Good Liar". Aktorka powiedziała, co sądzi na temat całej afery z Netflixem.

Kocham Netflix, ale pie*rzyć Netflix. Nic nie może się równać z uczuciem zasiadania w fotelu kinowym, kiedy gasną światła - powiedziała aktorka.

Innym nie podoba się to, że Netflix upiera się przy pokazywaniu swoich oryginalnych produkcji wyłącznie na platformie, co może być odbierane jako "działanie na szkodę kin". Co prawda "Roma" trafiła do kin, jednak znacznie później, przez co wpływy z kin były znacznie niższe, niż mogłyby być normalnie.

A wy jak myślicie? Czy Netflix powinien wystawiać swoje produkcje wyłącznie w kinach? 

Zobacz także: "Podły, okrutny, zły": zobacz nowy zwiastun filmu o Tedzie Bundym. Mamy ciarki! 

Netflix wydaje krocie na swoje produkcje oryginalne! Oto najdroższe seriale w dziejach platformy.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów