HBO wyprodukuje film o królu rock and rolla. Musimy przygotować się na kilka niespodzianek

Redakcja 15.11.2016
Elvis Presley
Fotografia: East News

To już kolejny film opowiadający o życiu Elvisa Presleya. Ta produkcja pokaże cenę, jaką muzyk musiał zapłacić za swój sukces. 

Jedna z ważniejszych ikon popkultury 20. wieku, doczeka się kolejnego filmu. Elvis Presley tym razem będzie bohaterem obrazu, którego produkcją zajmie się HBO. 

Nie wiemy jeszcze kiedy film pojawi się na ekranie ani jaki będzie nosił tytuł. Pewne natomiast jest to, że zdjęcia zakończą się jeszcze w tym miesiącu. Ja donosi portal Deadline.com, za kamerą stanął Thom Zimny, zdobywca nagród Emmy i Grammy, reżyser m.in. filmu "The Promise: The Making of Darkness on the Edge of Town". Za scenariusz odpowiedzialny jest Alan Light. 

Trzygodzinny dokument podzielony na dwie części, opowiadać będzie o życiu i muzyce Elvisa Presleya. A konkretnie, przybliży życie artysty od dzieciństwa aż do ostatniej sesji zrealizowanej w 1976 roku. W dokumencie zobaczymy także niepublikowane nigdy wcześniej zdjęcia i materiały filmowe. Film to również próba odpowiedzi na pytanie, dlaczego to właśnie styl Elvisa Presleya okazał się tak rewolucyjny i sprawił, że jego legenda wciąż jest żywa. To jednak przede wszystkim opowieść o cenie, jaką muzyk musiał zapłacić za swój sukces. 

All-ONS_00778996-Elvis_Presley
Fotografia: ons

Legendarny bohater

Sylwetki Elvisa Presleya nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego historia wciąż jest żywa, a jego największe przeboje "Love Me Tender", "Always On My Mind", czy "Blue Suede Shoes", wciąż nam towarzyszą. Jako jedyny artysta w dziejach muzyki sprzedał miliony płyt i bez wątpienia był i jest jednym z najpopularniejszych muzyków na świecie.

Jego historia to świetny materiał na film, z którego chętnie czerpią reżyserzy. Wystarczy przypomnieć takie produkcje jak "Elvis - Zanim został królem" Jamesa Stevena Sandwitha, "Elvis" Andrewa Solta i Malcolma Leo, czy "Elvis & Nixton" Cary Elwesa i Lizy Johnson opowiadający o spotkaniu artysty z prezydentem Richardem Nixonem. 

Spodziewać się więc możemy kolejnego filmowe hitu, który przeniesie nas w świat Elvisa Presleya. W świat jego muzyki, doskonałych filmów i kultowych już strojów scenicznych. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów