Twórcy "Gry o Tron" mają paranoję na punkcie przecieków! To było uciążliwe dla aktorów

Emilia Clarke i Iain Glen trzymają się za ręce w scenie z serialu HBO "Gra o Tron"
Fotografia: HBO/Kobal/REX/Shutterstock/EAST NEWS

"Gra o Tron" to jeden z najbardziej owianych tajemnicą i najpilniej strzeżonych seriali wszech czasów! To doprowadziło twórców do paranoi i utrudniło pracę aktorom.

"Gra o Tron" po raz pierwszy pojawiła się w HBO w 2011 roku. Od tego czasu zdobyła rzeszę fanów, którzy chcieliby wiedzieć na temat kolejnych odcinków jak najwięcej. Wokół tej produkcji pojawiło się chyba najwięcej fanowskich teorii spiskowych w historii seriali. Najbardziej intryguje jednak 8. sezon "Gry o Tron", który nadchodzi wielkimi krokami, ponieważ poznamy w nim zakończenie całej historii. To doprowadziło twórców serialu do paranoi! I znacznie utrudniło pracę aktorom.

Zobacz także: 5 seriali 2019 roku, których nie możemy się doczekać!

Jak twórcy "Gry o Tron" chronią serial przed spoilerami? 

Okazuje się, że twórcy "Gry o Tron" mają doskonały sposób na to, żeby uchronić swoją produkcję przed spoilerami. Sposób ten jest jednak bardzo uciążliwy dla aktorów. Iain Glen, serialowy Sir Jorah Mormont, opowiedział o tym w rozmowie z BBC Radio 5. 

Oni mieli totalną paranoję na punkcie ewentualnych przecieków i spoilerów - powiedział Glen.

Niektóre środki bezpieczeństwa były bardzo oryginalne. Okazuje się, że aktorzy nie mogli nawet mieć papierowych scenariuszy, co jest normalnym w świecie kina. Te z "Gry o Tron" były dostępne na iPadach i zabezpieczone wieloma hasłami.

Nie mogliśmy mieć nawet słowa zapisanego na papierze. Wszystko musiało być dostępne na iPadach i to po przejściu wielu zabezpieczeń, aby uzyskać dostęp. Muszę to powiedzieć: było to dość problematyczne dla aktorów - potwierdza doniesienia Glen.

Aktorzy również objęci są specjalną klauzulą dotyczącą poufności. Iain Glen specjalnie dla fanów postanowił zdradzić jednak szczegóły pracy nad ostatnim sezonem i, na tyle ile mógł, tego, co zobaczymy na ekranie. On również potwierdza, że będzie się działo, a niektóre wątki były wstrząsające nawet dla aktorów. Scenariusz do ostatniego sezonu "Gry o Tron" wspólnie czytała cała ekipa w tym samym momencie.

Zrobiliśmy to po raz pierwszy, to, że usiedliśmy wszyscy razem i czytaliśmy całą historię od początku do końca przez cały, cały dzień. (...) Szczerze mówiąc, te sześć odcinków jest absolutnie zjawiskowych i fenomenalnych. Scenarzyści spisali się na medal. Sposób, w jaki wszystko to rozwiązali, to było prawdziwe wyzwanie pisarskie - podsumował aktor.

Jak podaje Onet, aktor podsumował cały wywiad tym, że ostatniego dnia na planie nadszedł moment pożegnań i polało się dużo łez. Nam też z pewnością będzie smutno, gdy zakończy się ostatnia scena 8. sezonu. Jesteśmy bardzo ciekawi tego, jakie niespodzianki szykują dla nas twórcy! 8. sezon "Gry o Tron" w HBO pojawi się w kwietniu 2019 roku. Dokładny dzień premiery nie został jeszcze podany.

Zobacz także: 5 polskich seriali, o których było najgłośniej w 2018 roku! Widziałeś wszystkie?

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Kochamy polskie seriale! Niektóre z nich przeszły już do kanonu najlepszych seriali wszech czasów. Mogą stawać w szranki z zagranicznymi produkcjami.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów