"Gra o Tron": dali córkom na imię Khaleesi. Po ostatnim odcinku są rozczarowani? [spoiler]

Emilia Clarke jako Daenerys Targaryen w serialu HBO "Gra o Tron"
Fotografia: CAP/RFS/Capital Pictures/East News

Daenerys i Khaleesi - te imiona dla dzieci stały się niezwykle popularne, gdy powstała "Gra o Tron". Teraz rodzice tych dzieci mogą być rozczarowani swoim wyborem.

"Gra o Tron" to już nie tylko serial. To zjawisko, które na stałe weszło do popkultury, a także do życia codziennego. Do tego stopnia, że świeżo upieczeni rodzice zaczęli nadawać swoim dzieciom imiona bohaterów serialu HBO. W ten oto sposób aż setki dzieci otrzymało w ostatnich latach imię Daenerys lub Khaleesi. Bohaterka, która została mianowana tym przydomkiem, w ostatnim czasie jednak bardzo się zmieniła. Dała temu przykład przede wszystkim w ostatnim odcinku "Gry o Tron".

Zobacz także: George R.R. Martin skończył pracę nad książką? Tak twierdzi aktor z "Gry o Tron"!

"Gra o Tron": rodzice dziewczynek o imieniu Khaleesi są rozczarowani? [spoiler]

W 5. odcinku 8. sezonu "Gry o Tron" Daenerys przeszła niesamowitą przemianę. Z Khaleesi, która była obrończynią niewolników i przywódczynią Dothraków oraz Nieskalanych, stała się Szaloną Królową. Tym samym poszła w ślady swojego ojca i zaczęła palić mieszkańców Królewskiej Przystani, doszczętnie rujnując miasto.

Bohaterka przeszła ogromną przemianę i tym samym straciła sympatię wielu widzów. Ci, którzy na jej cześć nazwali swoje dzieci, mają teraz twardy orzech do zgryzienia. Jest ich naprawdę sporo. Według oficjalnych danych, na całym świecie 560 dziewczynek otrzymało imię Khaleesi, a 163 Daenerys. O zdanie na temat 5. odcinka ich rodziców zapytali dziennikarze dziennika "The Independent". 

To było rozczarowujące, że jej żądza władzy przejęła nad nią kontrolę. To nie było fajne.

Jestem w szoku.

Ten odcinek był słodko-gorzki - możemy przeczytać.

Niektórzy rodzice wciąż jednak stają po stronie swojej ulubionej bohaterki "Gry o Tron".

Ona idzie po to, czego chce.

Która dziewczyna nie straciłaby nad sobą kontroli, gdyby jej świat runął? Ja jej współczuję. 

Myślę, że zrobiła to, co musiała zrobić. Wielokrotnie dawała innym możliwości - pytała, czy ktoś ugnie przed nią kolano, czy nie. Więc nie wiem, czemu wszyscy są tak zaskoczeni.

A wy jak myślicie? Scenarzyści dobrze zrobili, że tak zmienili wątek Daenerys?

Zobacz także: "Gra o Tronu": Dzięki tej aplikacji poznasz język Dothraków!

Khaleesi i Daenerys z pewnością są oryginalnymi imionami. Zobacz, które polskie gwiazdy również oryginalnie nazwały swoje dzieci.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów