"Gra o Tron": Dzięki tej aplikacji poznasz język Dothraków!

Emilia Clarke jako Daenerys Targaryen w scenie z 8. sezonu serialu HBO "Gra o Tron"
Fotografia: CAP/RFS/Capital Pictures/East News

Język dothraki został wymyślony specjalnie na potrzeby serialu HBO "Gra o Tron". Okazuje się, że widzowie również mogą go poznać!

"Gra o Tron" zyskała ogromną popularność na całym świecie. Widzowie pokochali Daenerys Targaryen. Wcielająca się w tę rolę Emilia Clarke miała twardy orzech do zgryzienia. Musiała nauczyć się bowiem skomplikowanego języka Dothraków! Jej fanom bardzo spodobał się ten sposób mówienia. Do tego stopnia, że postanowili poznać skomplikowany starovalyriański język. Mają ku temu możliwość dzięki jednej aplikacji. Okazuje się, że naprawdę warto nauczyć się tego języka!

Zobacz także: Polacy wykonali rekwizyty do serialu "Gra o Tron". Możemy być dumni!

"Gra o Tron": aplikacja do nauki języka dothraki

Jak podaje Onet, już 1,2 mln ludzi korzysta z aplikacji Duolingo, umożliwiającej kurs fikcyjnego języka z "Gry o Tron". Dialekt Dothraków stworzył David J. Paterson, który wygrał konkurs ogłoszony przez stację HBO i dzięki temu mógł stworzyć kultowy język do serialu na podstawie powieści George'a R.R. Martina.

Paterson opowiedział, że proces tworzenia kolejnych słów języka dothraki zajmuje mu około sześciu miesięcy. Aktorzy mieli w nim ogromne wsparcie, dzięki twórcy, który nagrywał dla nich wersje audio poszczególnych słów, żeby wiedzieli, jak mają je wypowiadać. Paterson twierdzi, że mistrzem w języku starovalyriańskim jest aktor wcielający się w postać Szarego Robaka, Jacob Anderson

Okazuje się, że również fani "Gry o Tron" mają szansę nauczyć się starovalyriańskiego. Wszystko dzięki wspomnianej przeze mnie aplikacji Duolingo. Zdaniem Patersona, znajomość tego dialektu znacznie ułatwi nam naukę innych języków!

Nauka języka, którym nikt nie mówi, nie pomoże w komunikowaniu się z innymi. Poprawi za to zdolność uczenia się języków. Im więcej języków się uczysz, tym łatwiej ci będzie przyswoić jeszcze jeden - powiedział Paterson w rozmowie z CNN.

Chcielibyście nauczyć się języka Daenerys?

Zobacz także: Wiemy, ile zarabiają aktorzy "Gry o Tron". Te kwoty przyprawiają o zawrót głowy!

Uwielbiamy oglądać seriale! Niektóre z nich bez wątpienia możemy zaliczyć do najlepszych w historii srebrnego ekranu. Oto nasza lista. Dodalibyście coś od siebie?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów