Co zrobiła Emilia Clarke, żeby dostać rolę w "Grze o Tron"? Jesteśmy w szoku!

Emilia Clarke na planie "Gry o Tron" jako Daenerys Targaryen
Fotografia: Instagram/emilia_clarke

Niektóre przesłuchania z pewnością są wymagające dla aktorów. To, co musiała zrobić Emilia Clarke, żeby dostać rolę w "Grze o Tron" nas zaskoczyło.

W piątek odbyła się gala wręczenia British Academy Britannia Awards. Statuetkę dla artystki roku zdobyła Emilia Clarke, znana szerszej publiczności z roli Daenerys Targaryen w serialu "Gra o Tron". To stało się okazją do wspominania. Twórcy serialu opowiedzieli publiczności, jak wyglądało przesłuchanie do roli matki smoków. Okazuje się, że Emilia miała wyjątkowe zadanie do wykonania. Sądząc po tym, że otrzymała rolę, poradziła sobie z nim śpiewająco. A my oczywiście jesteśmy tym zachwyceni, ponieważ kochamy Emilię w roli Daenerys!

Jak wyglądało przesłuchanie do "Gry o Tron"?

Aktorzy, którzy ostatecznie wystąpili w serialu, musieli przebrnąć przez przesłuchanie przed prezesem HBO, firmy, która odpowiada za produkcję "Gry o Tron". David Benioff oraz D.B. Weiss, twórcy serialu, opowiedzieli, jak wyglądało to przesłuchanie.

Spotkanie odbyło się w teatrze korporacyjnym HBO, sala była bardzo duża, słabo oświetlona i pusta, z wyjątkiem nas dwóch i prezesa HBO. My byliśmy uśmiechnięci. On nie. Prawdopodobnie było to najmniej zachęcające środowisko do przesłuchania, jakiego byliśmy świadkami - wspomina Weiss. 

Ten mroczny klimat jednak nie przeszkodził Emilii. W pewnym momencie aktorka zdecydowała się rozluźnić atmosferę i wyszło jej to na dobre. Zadanie, które musiała wykonać podczas przesłuchania, było niecodzienne.

Emilia zapytała, czy mogłaby zrobić coś jeszcze, by poprawić panujący nastrój, wtedy David zapytał, czy potrafi tańczyć. I nie tracąc ani chwili, Emilia wykonała taniec robota. Zrobiła to z zaangażowaniem i wyszło jej dobrze, nawet prezes nie miał wyboru i musiał się uśmiechnąć. Dostała pracę 10 sekund po tym, jak wyszła z pomieszczenia, a nasza dwójka pobiegła za nią, żeby powiedzieć jej, że dostała rolę - opowiedział Weiss. 

Trzeba przyznać, że aktorka bardzo się poświęciła, żeby otrzymać rolę Daenerys. My bardzo chcielibyśmy zobaczyć ten taniec! Finałowy, 8. sezon "Gry o Tron" zaplanowany jest na pierwszą połowę 2019 roku. Będziecie tęsknić za bohaterami po zakończeniu produkcji?

Zobacz także: Jak będą wyglądać ostatnie odcinki "Gry o Tron"? Wygadała się Emilia Clarke!

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Oglądając jakiś serial całymi sezonami łatwo jest zżyć się z jego bohaterami. Są takie serialowe pary, które podbiły nasze serca i chcielibyśmy, żeby istniały naprawdę.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów