"Gra o Tron" 8 już niedługo w HBO! Wszystko, co powinieneś wiedzieć o finałowym sezonie serialu

"Gra o Tron" 8: Kit Harington jako Jon Snow i Emilia Clarke jako Daenerys Targaryen
Fotografia: HBO/Helen Sloan/BEEM/Beem/East News

"Gra o Tron" powraca na HBO z finałowym sezonem! Zebraliśmy wszystkie informacje, które musisz wiedzieć przed premierą 8. sezonu serialu.

"Gra o Tron" 8 nadchodzi wielkimi krokami. Najnowszy sezon kultowego już serialu HBO jest długo wyczekiwany przez wszystkich fanów. Od 7. sezonu minęły już bowiem prawie 2 lata! Nic więc dziwnego, że wszyscy się niecierpliwią, zwłaszcza że będzie to ostatni sezon serialu. Dowiemy się, kto zasiądzie na Żelaznym Tronie i zdobędzie władzę w Westeros, a kto zostanie wielkim przegranym.

Twórcy stopniowo podgrzewają atmosferę. Długo czekaliśmy na informację, kiedy odbędzie się premiera 8. sezonu "Gry o Tron". Potem pojawił się pierwszy oficjalny plakat, a ostatnio zwiastun sezonu. Teraz jeszcze bardziej nie możemy doczekać się finału!

Zobacz także: "Gra o Tron": nowa zapowiedź i plakat 8. sezonu są makabryczne!

"Gra o Tron" 8: czego możemy się spodziewać? [uwaga spoiler]

7. sezon "Gry o Tron" zakończył się oczywiście ogromnym zaskoczeniem i wgniótł nas w fotel. Dzięki finałowi tej części serialu możemy przewidywać, jak potoczy się ostatni sezon, przynajmniej na początku. Nawet ci, którzy czytali książki George'a R.R. Martina nie wiedzą, jak to wszystko się potoczy, ponieważ scenarzyści już dawno wyprzedzili pisarza z jego historią. Czego możemy spodziewać się w ostatnim sezonie?

Z pewnością Jon pozna prawdę o swoim pochodzeniu. My już wiemy, że nie jest bękartem Neda Starka i to właściwie jemu należy się Żelazny Tron. Tu może nastąpić konflikt interesów między nim a Daenerys. Okazuje się, że matka smoków jest ciotką Jona, co na pewno nie będzie łatwe do przyjęcia przez bohaterów, którzy w ostatnim odcinku wylądowali ze sobą w łóżku. Daenerys na pewno też trudno będzie przyjąć to, że to Jon ma większe prawa do tronu, zwłaszcza że kazała mu przed sobą przysięgać poddaństwo, a ten ostatecznie się na to zgodził.

Bohaterom udało się schwytać nieumarłego. Ukazali go Cersei, która (choć w jej oczach dostrzegliśmy przerażenie) pozostała niewzruszona i nie zamierza połączyć sił z pozostałymi rodami. Z tego też powodu poróżniła się z bratem. Jamie odjechał z Królewskiej Przystani pozostawiając ciężarną siostrę. To właśnie ten bohater przeszedł największą przemianę podczas całego serialu, zwłaszcza ostatniego sezonu.

W tym samym czasie siostry Stark pokonały podstępnego Littlefingera i zawiązały między sobą pakt, choć jak wiemy, od początków nie pałały do siebie sympatią. Sądząc po dotychczasowych nieprzewidywalnych losach bohaterów w 8. sezonie siostry znów mogą obrócić się przeciwko sobie. Zwłaszcza, że miejsce na Żelaznym Tronie może zająć tylko jedna osoba.

Zobacz także: Twórcy "Gry o Tron" mają paranoję na punkcie przecieków! To było uciążliwe dla aktorów   

To oczywiście wielki skrót z finału 7. sezonu. Jest jednak wyjściem do obejrzenia dalszych losów bohaterów Westeros. A jak zapowiada się 8. sezon?

"Gra o Tron" 8: premiera

Od dłuższego czasu znamy już datę premiery 8. sezonu "Gry o Tron". Pierwszy odcinek na platformie HBO pojawi się w nocy z 14 na 15 kwietnia o godzinie 3:00 czasu polskiego. Jesteście gotowi na nocny seans z "Grą o Tron"? A może dopiero rano będziecie cieszyć się nowymi losami swoich ulubionych bohaterów?

Każdy z odcinków będziecie mogli obejrzeć w dowolnym momencie na platformie stramingowej HBO Go. Przewidziane są również powtórki odcinka na HBO, żeby umożliwić europejskim widzom odbiór serialu. Premierowy odcinek będziecie mogli obejrzeć zatem 15 kwietnia o godzinie 20:10 na kanale HBO.

Zobacz także: Filmy 2019 roku, których nie możesz przegapić!

"Gra o Tron" 8: liczba odcinków. Ile potrwa każdy z nich?

Od dłuższego czasu wiemy już, ile odcinków będzie liczył cały sezon. Wiemy też, ile będzie trwał każdy z nich!

W 8. sezonie "Gry o Tron" będzie 6 odcinków. Ile minut będzie liczył każdy z nich?

  • Odcinek 1: 54 minuty
  • Odcinek 2: 58 minut
  • Odcinek 3: 60 minut
  • Odcinek 4: 78 minut
  • Odcinek 5: 80 minut
  • Odcinek 6: 80 minut

Zapowiada się zatem prawdziwa serialowa uczta!

Zobacz także: Seriale idealne na wieczór. TOP 11

"Gra o Tron" 8: zwiastun i plakat serialu HBO

Twórcy serialu "Gra o Tron" wyjątkowo długo dawkowali nam emocje. Były przecieki, że w ogóle nie pojawi się zwiastun ostatniego sezonu produkcji HBO, żeby widzowie mieli jeszcze większą niespodziankę! Ostatecznie jednak zlitowali się nad nami. W sieci pojawił się oficjalny zwiastun 8. sezonu "Gry o Tron" oraz plakat, który go promuje!

Zobacz także: Najlepsze filmy science fiction w historii kina. TOP 51

Uwielbiamy oglądać seriale! Niektóre z nich bez wątpienia możemy zaliczyć do najlepszych w historii srebrnego ekranu. Oto nasza lista. Dodalibyście coś od siebie?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów