Dlaczego musimy tyle czekać na "Grę o Tron"?!

Emilia Clarke w roli Daenerys w serialu HBO "Gra o Tron"
Fotografia: HBO/Kobal/REX/Shutterstock/EAST NEWS

"Gra o Tron" została najlepszym serialem roku, na nowy sezon musimy jednak trochę poczekać. Producenci wyjaśnili, dlaczego tak się dzieje. A co na to Martin?

"Gra o Tron" triumfowała podczas tegorocznych Emmy, ale jeszcze dużo czasu zostało do premiery 8. sezonu serialu. Właśnie nad tym najbardziej ubolewają fani produkcji. Najnowszy sezon planowany jest bowiem dopiero na 2019 rok. Nie podana została jeszcze dokładna data premiery. Wiemy jednak, że będzie to pierwsza połowa roku. Teraz głos w sprawie zabrali producenci serialu, którzy zdradzili, dlaczego musimy jeszcze poczekać.

"Gra o Tron" 8 – dlaczego musimy czekać na premierę?

Producenci "Gry o Tron" potwierdzili dotychczasowe doniesienia producenta serialu, HBO. Dopracowanie tak ogromnego przedsięwzięcia, jakim jest serial stworzony na podstawie powieści George'a R.R. Martina, wymaga czasu.

Finałowy sezon zajmuje tak dużo czasu, ponieważ jest to największa rzecz, jaką w życiu zrobiliśmy. Spędziliśmy prawie rok w Belfaście, czy to przygotowując plan, czy kręcąc właściwe zdjęcia. Myślę, że gdy ludzie to zobaczą, od razu zrozumieją, dlaczego to zajęło nam tyle czasu. Ostatni sezon znacznie wykracza poza to, co robiliśmy do tej pory.

Zobacz także: Wiadomo, z czego zrobione są peleryny bohaterów "Gry o Tron". Każdy może mieć ją w swoim domu

Zapowiedź producentów jest bardzo obiecująca. Smuci nas jednak to, że to już ostatni, finałowy sezon "Gry o Tron". To nie podoba się nie tylko widzom, ale również autorowi całej historii, George'owi R.R. Martinowi.

George R.R. Martin chciałby, żeby "Gra o Tron" trwała dłużej

Najnowsze wypowiedzi pisarza świadczą o tym, że nie spodziewał się on tak szybkiego zakończenia serialu. George R.R. Martin planował 13 sezonów produkcji. Liczył na dobicie przynajmniej do 10. Okazuje się jednak, że HBO postanowiło inaczej. Już teraz pisarz współpracuje z producentami nad kolejnymi projektami. Zamówiony jest już prequel "Gry o Tron".

Zobacz także: Będzie spin-off "Gry o Tron". Twórcy wiedzą, że ta historia to studnia bez dna

Kit Harington i George R.R. Martin
Fotografia: Chelsea Lauren/Rex Features/East News
Gra o Tron: Daenerys i Jon
Fotografia: HBO/Kobal/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Kochamy polskie seriale! Niektóre z nich przeszły już do kanonu najlepszych seriali wszech czasów. Mogą stawać w szranki z zagranicznymi produkcjami.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów